Apple, CarPlay’e entegre olarak otomobillerin çeşitli özelliklerinin telefondan kontrol edilmesine olanak tanıyacak

Apple, CarPlay’e entegre olarak otomobillerin çeşitli özelliklerinin telefondan kontrol edilmesine olanak tanıyacak

370
0
PAYLAŞ

elma‘in iOS deneyimini araçlara taşıyor araba oyunu Sistemi duyurduğunu Mart 2014’te sizlere iletmiştik. Hatırlatma olarak, CarPlay aracın içindedir. navigasyon, müzik kontrol, arama böyle yapma ve bildirimleri takip et yapma gibi özellikler sunar.

Otomobil konusunda çalışmalarını sürdüren Apple, CarPlay’in sunduğu teknoloji ve çözümleri bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Aldığımız bilgilere göre Apple klimalar, radyo ve müzik kontrolleri, hız gösterge ve Koltuklar Onu kontrol edebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Söz konusu teknolojinin iPhone’larda sunulacağını da ekleyelim. Kısacası gelecekte iPhone’unuzla aracınızın klimasını kontrol edebileceksiniz. BloombergŞirkete yakın kaynaklara dayandırılan rapora göre, geliştirilen teknolojinin kod adı “Demir kalp“.

IronHeart adı altında geliştirilen çözümün şimdilik erken aşamada olduğunu ekleyelim. IronHeart teknolojisi gelecekte geliştirilecektir. CarPlay ile entegre bir şekilde görünebilir. Hatırlatmak gerekirse 2014 yılında tanıtılan CarPlay, günümüzde birçok otomobil markası tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

IronHeart’ın hayata geçmesiyle birlikte Apple, otomotiv endüstrisinde de önemli bir isim haline gelebilir. Son olarak Apple’ın kendi arabasını geliştirmek için çalışmaya devam ettiğini söyledi. hadi hatırlatalım.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK