Google aramalara gitar akort etme özelliği geldi

Google aramalara gitar akort etme özelliği geldi

278
0
PAYLAŞ

Google aramaları, yeni çıkan özelliği sayesinde telefonunuzun mikrofonunu kullanarak gitar akort etmenize olanak tanır. Google Tuner diyebileceğimiz özellik geçtiğimiz hafta yayınlandı. Arama alanına “Google Tuner” yazarak özelliğe erişebilirsiniz.

Aslında bugüne kadar pek çok dijital tuning uygulaması yayınlandı. Müzisyenlerin istedikleri zaman kullanabilecekleri farklı seçenekler mevcuttur. Dolayısıyla Google’ın bu alanda hizmet sunması şaşırtıcı.

Yine de hava durumu, para birimi, saat dilimi ve hesap makinesi gibi arama sonuçlarını widget’larla destekleyen arama motoru, müzisyenlere yeni bir widget sunuyor.

Özellik nasıl çalışır?

Deneyenler, özelliğin kullandığınız cihazın ses kalitesi ile işlevsellik kazandığını söylüyor. Safari’de iPhone12 Pro veya Edge ile Blue Snowball USB mikrofonu ile denerseniz, özelliğin ses alma konusunda herhangi bir zorluk yaşamadığını belirtiyor. Ancak Android cihazlarda Chrome üzerinden test edildiğinde özelliğin ses almakta zorlandığı söyleniyor. Söylenenlere rağmen tavsiyemiz, sonuçları kendiniz denemeniz ve görmenizdir.

Sesli ama gitarla olmayan bir Mac’te denediğimde, özelliğin ses alma konusunda herhangi bir zorluk yaşamadığını gördüm. Ancak gitar akordundan farklı olarak gitar akorlarında verdiğim seslerin karşılıklarını görmekle yetindim. Tabii sesim titremeyince “doğru ayar” uyarısı ile karşılaştım.

2020’de Arama işlemine “Uğultu Arama” ve arama sonuçlarına Kısa videolar sekmesi gibi özellikler ekleyen Google, kendini yenilemeyi bırakmıyor. Ancak özellikle ses odaklı özellikler, Google’ın sesli komut arama yeteneklerini geliştirmesine katkıda bulunabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK