Tüm Koronavirüs Varyantlarına Karşı Etkili İlk Aşı Üretildi

Tüm Koronavirüs Varyantlarına Karşı Etkili İlk Aşı Üretildi

85
0
PAYLAŞ

Gritstone adlı Kaliforniya merkezli bir şirket, “GRT-R910” adlı yeni bir koronavirüs aşısı geliştirdi. MRNA aşılarına benzer bir yapıya sahip olan bu aşı, vücutta kendini geliştirerek tüm varyantlara karşı koruma sağlar. Uzmanlar, aşının salgını sona erdirmek için kesin çözüm olabileceğini düşünüyor.

Dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadelesi sürerken ABD’de çok konuşulacak bir gelişme yaşandı. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından desteklenmektedir kumtaşı yeni bir koronavirüs aşısı geliştirdiğini duyurdu. “mRNA tabanlı aşıların üretimine benzer bir teknik kullanmak”GRT-R910“adlı aşı, tüm varyantlara karşı koruyuculuğu ile dikkat çekiyor.

Gritstone tarafından vücuda enjekte edildikten sonra üretilen COVID-19 aşısı kendi kendine gelişir. Bu, olası koronavirüs varyantlarına karşı bağışıklık sağlar. Aşının arkasındaki bilim adamları çok daha fazlası düşük dozlarla mRNA aşılarından daha etkili olan GRT-R910’un bu özelliği sayesinde yan etki olasılığını da azalttığını belirtiyorlar. Uzmanlara göre Moderna veya BioNTech gibi şirketler tarafından geliştirilen yeni aşı çok daha gelişmiş bir sürüm.

Hastanelerde bile üretilebilir.

Kovid-19 aşısı

Gritstone yetkilileri, 60 yaş ve üzerindekilerin aşı olduğunu söylüyor. 20 kişiye uygulandı ve şirket CEO’su Dr. Andrew Allen, sonuçlarının analizi üzerinde çalıştıklarını açıklarken, “Aynı aşı markasının ekstra aşısından çok daha büyük katkı sağlayacaktır.Maliyet açısından da oldukça uygun olan aşı, gelişmiş sistemlerde kullanılabiliyor. ihtiyaç duymadıklarını belirten Bilim adamları, GRT-R910’un hastanelerde bile üretilebileceğini belirtiyor. Ayrıca koronavirüs biter ve başka bir virüs salgını meydana gelirse GRT-R910 tekniği ile yeni salgın için aşı geliştirilebilir.

ALAKALI HABERLER

Sağlık Bakanlığı’ndan Çift Doz Aşı Yaptırmak İçin ‘Karantina’ Kararı

Bilim dünyasını heyecanlandıran salgına karşı kesin çözüm Mümkün olduğu düşünülen aşının uygulanabilmesi için hala uzun bir süre test edilmesi gerekiyor. Ancak teorik sınavlarda herhangi bir sorun olmayacağı düşünüldüğünde bu süreç daha da hızlandırılabilecek gibi görünüyor. Belki Gritstone’un COVID-19 aşısı sıradadır. tüm salgınlar için Hayat kurtarıcı olacak…PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK