199 $’lık Totaltech Paywall, Scalper’ın Best Buy’dan 20’den Fazla GPU’yu Engellemesine Yardımcı...

199 $’lık Totaltech Paywall, Scalper’ın Best Buy’dan 20’den Fazla GPU’yu Engellemesine Yardımcı Oluyor

36
0
PAYLAŞ

Best Buy’ın Nvidia grafik kartını dün 199 dolarlık üyelik ödeme duvarının arkasında satma konusundaki tartışmalı kararı, bazı soyguncuların düzinelerce GPU’yu yakalamasına yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Bir scalper, ödeme duvarının, mevcut her modelden biri olan Best Buy’dan 28 grafik kartı almalarına yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bir Discord sohbet odasında “Bipper” olarak bilinen kullanıcı, “Bugün yaklaşık 20.000 $ GPU satın aldım” dedi.

Scalers, Best Buy’ın Nvidia’nın çok aranan RTX 3000 ürünlerini yeniden stoklamasıyla bir avdan yararlandı: Bunları satın almak için ilgilenen müşterilerin, Best Buy’ın Totaltech avantajları programına yıllık üyelik için ilk önce 199 dolardan fazla para harcaması gerekiyordu.

Best Buy web sitesi

Pencere kullanıcıları, dün Best Buy’dan bir GPU satın almaya çalışıp çalışmadıklarını gördü.

GPU’ları normal perakende fiyatlarında bulmak zaten zorken, karar her yerdeki bilgisayar üreticilerini çileden çıkardı. Ayrıca Best Buy, RTX 3000 serisindeki en uygun fiyatlı GPU’lar olan Nvidia’nın Founders Edition kartlarının özel satıcısıdır.

Çok az seçenekle, birçok tüketici GPU’ları Best Buy’dan satın almaya çalışmaktan vazgeçti. Ancak Totaltech ödeme duvarı, soyucuları caydırmadı. Bipper, botlarının satın alması için envanteri serbest bıraktığını söyledi.

Bipper sohbetleri

(anlaşmazlık)

“Bence Totaltech olduğu gerçeği her şeyden çok yardımcı oldu. Kartların peşinden gidebilecek insan sayısını gerçekten sınırlıyor” diye yazdılar. Bipper daha sonra, Best Buy’dan 19.000 doların üzerinde bir değere en az 20 GPU’yu başarıyla satın alan botlarının ekran görüntüsünü paylaştı.

GPU ödeme duvarı o kadar yardımcı oldu ki Bipper, Totaltech üyeliği olduğu sürece herkesin Nvidia grafik kartlarını Best Buy’dan bir bot olmadan manuel olarak satın alabileceğini iddia ediyor.

sesli sohbetler

Discord’da Bipper sohbetleri

Dünkü stok yenileme sırasında Best Buy’dan GPU satın almakla övünen tek kafa derisi yüzücü Bipper değildi. Yani diğerleri gönderildi Ekran görüntüleri Discord ve Twitter’da botlarının satıcıdan çok sayıda grafik kartı kaptığını gösteriyor.

“Best Buy için yalnızca bir TotalTech hesabına sahip olmak fena değil,” yazdı dünkü stokta perakendeciden dört Founders Edition kartı satın alan bir kullanıcı.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Anlaşmazlık sohbeti

Best Buy, bir yorum talebine yanıt vermedi, bu nedenle ödeme duvarının tek seferlik bir olay mı yoksa gelecek şeylerin bir işareti mi olduğu belirsiz. Ancak geçmişte Best Buy, PlayStation 5 satışlarını Totaltech üyelik şartının arkasına da yerleştirdi. Satıcının, scalpers’ın birden fazla sipariş vermesini engellemek için GPU satın alımlarını denetleyip incelemediği de belirsiz.

PCMag, Bipper’ın GPU’ları yüzdürdüğünü Best Buy’ın uygulamalarından bıkmış bir okuyucudan öğrendi. Okuyucu, “Best Buy’ın ne düşündüğü hakkında hiçbir fikrim yok, ancak niyetleri bireysel oyunculara daha fazla kart almaksa, bu ödeme duvarı yöntemi her açıdan korkunç ve sefil bir başarısızlıktı ve yalnızca soyucu pazarına envanter ekledi” dedi. bize e-posta yoluyla.

Bipper, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Ancak Discord sohbetinde kullanıcı, satın aldıkları GPU’ların yerel bir bilgisayar mağazasına satılacağını ve bunun da onları biraz daha yüksek bir fiyata satacağı iddia ediliyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK