Activision CEO’su Bobby Kotick, Microsoft anlaşmasını kapattıktan sonra şirketten ayrılıyor

Activision CEO’su Bobby Kotick, Microsoft anlaşmasını kapattıktan sonra şirketten ayrılıyor

38
0
PAYLAŞ

Raporlara göre, Activision-Blizzard CEO’su Bobby Kotick’in Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın alma anlaşmasını tamamlamasının ardından şirketten ayrılması bekleniyor. Microsoft’un resmi duyurusu, Kotick’in Temmuz 2023’ten önce gerçekleşmesi beklenen anlaşma kapanana kadar Activision-Blizzard’ın CEO’su olarak kalacağını gösteriyor. Wall Street Journal raporlarına göre, bundan sonra şirketler onun ayrılmasını bekliyor.

Microsoft’un Activision-Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın alma planı, 18 Ocak’ta duyurulduğunda oyun endüstrisinde şok dalgaları gönderdi ve satın alma tamamlandıktan sonra üst düzey liderlik için planlarının ne olacağı başlangıçta belirsizdi. WSJ’nin haberine göre Kotick, Microsoft’a satın alma işleminden sonra “en iyi entegrasyona sahip olduğumuzdan emin olmak için müsait olacağını” söyledi.

Ancak WSJ kaynakları, anlaşma kesinleştiğinde Kotick’in ayrılacağını ima etti. Gerçekten de, Journal’ın Kasım ayındaki, mevcut ve eski Activision Blizzard çalışanlarıyla yapılan röportajları ve satın almayı harekete geçiren çok sayıda şirket içi notun incelenmesini içeren bomba raporu gibi görünüyor.

Bu rapor, Kotick’in Activision-Blizzard’daki çalışanların taciz, taciz ve taciz şikayetlerinden ABD’li düzenleyiciler şirketi soruşturmaya başlamadan yıllar önce haberdar olduğunu iddia etti. Kotick’in Activision yönetim kuruluna, bu meselelerin “hızlı bir şekilde” çözülmemesi halinde istifa edeceğini söylediği bildirildi. Ancak o zamana kadar, WSJ’nin raporlarına göre Microsoft, görünüşe göre bir satış için ona çoktan yaklaşmıştı.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Activision-Blizzard aleyhine açılan davaları ve devam eden sonuçlarını özetledik.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK