Age of Empires 4 sonraki yama çöpçatanlığı hızlandırır ve izcileri yavaşlatır

Age of Empires 4 sonraki yama çöpçatanlığı hızlandırır ve izcileri yavaşlatır

37
0
PAYLAŞ

Gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires IV için bir sonraki yama 19 Ocak’ta çıkacak ve bazı küçük ama etkili değişiklikler içerecek. Çoğu strateji oyunu uygarlığı için bir denge geçişi olmasının yanı sıra, çöpçatanlık sistemini biraz daha az seçici hale getirerek çok oyunculu bir oyun için beklemeniz gereken süreyi de azaltır.

Relic ve World’s Edge geliştiricileri, çöpçatanlık sıra sürelerine göz kulak olduklarını ve sistemin biraz fazla seçici olduğunu söylüyorlar – eşit yetenekte başka bir oyuncuya karar vermek birkaç dakika sürebilir. Gelecek yamada geliştiriciler, çöpçatanlık sisteminin aramasını daha geniş bir oyuncu havuzuna genişletmesi için gereken süreyi %67 oranında azalttı.

Ancak, her şey hızlanmıyor. Her yerde izciler hayvan cesetleri taşırken %35 daha yavaş olacak ve Rus’un savaşçı keşişleri kalıntılar taşırken %25 daha yavaş olacak. Geliştiriciler, bunun daha fazla karşı oyun seçeneği açması gerektiğini ve en azından oyunun başlarında bir besin kaynağı olarak izcileri daha az güvenilir hale getirme etkisine sahip olması gerektiğini söylüyor – görev için kullanılırlarsa savunmasız kalacaklar.

Seviye II’den IV’e kadar Biniciler, seviye başına +1 zırh güçlendirmesi alır. Geliştiriciler, süvarilerin okçulara karşı zorlu bir karşı koyma amaçlı olduğunu ve ek zırh eksikliğinin, ok ve cıvatalarla vurulmadan önce boşluğu kapatmalarını zorlaştırdığını veya imkansız hale getirdiğini söylüyor.

Bir diğer önemli değişiklik, 80 gıda yerine 120 gıdaya mal olan Çin Ateş Mızrağı birimi ile ilgilidir (20 odun ve değişmeyen 20 altına ek olarak). Birim ayrıca menzilli birimlere karşı bonusunu da kaybeder ve geliştiriciler, değişikliklerin kombinasyonunun onu daha az maliyet etkin ve dolayısıyla daha az güçlü hale getireceğini umuyor.

Relic ve World’s Edge, oyuncu topluluğundan daha fazla geri bildirim alacak ve Abbasi hanedanına biraz dikkat edecek olan Şubat yaması üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar. Bu haftanın güncellemesi hakkında daha fazla ayrıntı için tam yama notlarına göz atın.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK