Amazon bize Visa kredi kartlarını aylarca kullanmayı bırakmamızı söyledi ama sonra fikrini...

Amazon bize Visa kredi kartlarını aylarca kullanmayı bırakmamızı söyledi ama sonra fikrini değiştirdi

39
0
PAYLAŞ

İngiltere’deki müşterilere aylarca Visa kredi kartlarını kabul etmeyeceğini söyledikten sonra, Amazon dün rotayı tersine çevirmeye karar verdi.

Kasım ayında Amazon, İngiltere’deki müşterilerine “kredi kartı işlemlerini işlemek için Visa’nın aldığı yüksek ücretlerin” artık bunları bir ödeme şekli olarak kabul edemeyeceği anlamına gelen bir e-posta göndermişti. Ardından, Amazon Birleşik Krallık’ta Visa kartıyla her ödeme yapmaya çalıştığınızda, kısa süre sonra bir alternatife ihtiyaç duyuldu.

Dün bu değişti ve Birleşik Krallık müşterileri Amazon’dan şu e-postayı aldı:

“Amazon.co.uk’de Visa kredi kartlarının kullanımına ilişkin beklenen değişiklik artık 19 Ocak’ta gerçekleşmeyecek. Müşterilerin Visa kredi kartlarını Amazon’da kullanmaya devam etmelerini sağlayacak potansiyel bir çözüm üzerinde Visa ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. co.uk.

Visa kredi kartlarıyla ilgili herhangi bir değişiklik yaparsak, sizi önceden bilgilendireceğiz. O zamana kadar Visa kredi kartları, banka kartları, Mastercard, American Express ve Eurocard’ı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Amazon müşterisi olduğunuz için teşekkür ederiz.”

Birleşik Krallık’ta yaşayan biri olarak, bu davranışın Amazon tarafından nasıl çok fazla hayal kırıklığına ve öfkeye neden olduğunu ilk elden gördüm. İnsanlar, Amazon’un hizmetlerine erişmeye devam edebilmelerini sağlamak için Visa’dan alternatif bir karta geçmek için tatil sezonunda zaman aşımına uğradı. Bazıları için bu aynı zamanda, onları evlerine kapatan ve COVID-19’a yakalanmaktan korkan pandemi nedeniyle Amazon’a malzeme ve eğlence için daha bağımlı hale gelen yaşlı akrabaların kartlarını dışarı çıkmak için değiştirmek anlamına geliyordu.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Günün sonunda, tüm bu fiyasko, Amazon’un işlem ücretlerini düşürmesi için Visa’ya baskı yapmak için müşteri tabanını pazarlık fişleri olarak kullanmış gibi görünüyor. Bu taktik işe yaramış gibi görünüyor, ancak Amazon’un Birleşik Krallık’taki tüketiciler nezdindeki itibarına ne gibi bir maliyeti oldu?

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK