Amazon, İlk Resmi ‘Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ Fragmanını Düşürdü

Amazon, İlk Resmi ‘Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ Fragmanını Düşürdü

25
0
PAYLAŞ

Amazon’un ilk fragmanı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Pazar günkü Super Bowl sırasında yayınlanan prequel serisi.

Orta Dünya’nın İkinci Çağında -Tek Yüzük’ün bile dövülmesinden binlerce yıl önce- geçen çok sezonlu hikaye Güç Yüzüklerinin dövülmesini, Númenor ada krallığı Karanlık Lord Sauron’un yükselişini, ve Elfler ve İnsanlar arasındaki son ittifak.

“Orada başka neler olduğunu hiç merak etmedin mi?” bir dakikalık teaserın başında bir ses fısıldıyor. “Bu dünyada bizim gezip görmemizin ötesinde harikalar var.” Hikaye hakkında çok az şey ortaya çıkıyor, ancak izleyiciler Galadriel (Morfydd Clark), Halbrand (Charlie Vickers), Arondir (Ismael Cruz Cordova), Prens Durin IV (Owain Arthur), Elrond (Robert Aramayo) ve Prenses karakterlerini ilk kez görüyorlar. Disa (Sophia Nomvete).

Deniz kıyısındaki bir şehrin, orta dünya tarlalarının, akan şelalelerin ve ormanın kenarındaki bir elf toplantısının çarpıcı havaları arasında sıkışıp kalmış, stoacı Benjamin Walker’ın isimsiz bir cüppeli elf ve bir tür dev trol olarak kısa bakışları. Kadroda Nazanin Boniadi (Bronwyn), Charles Edwards (Celebrimbor) ve Maxim Baldy (Isildur) yer alıyor.

Amazon Studios’a göre gösteri, izleyicileri “büyük güçlerin dövüldüğü, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıldığı, beklenmedik kahramanların test edildiği, umudun en ince iplere asıldığı ve şimdiye kadarki en büyük kötünün olduğu bir çağa geri götürüyor. Tolkien’in kaleminden aktı, tüm dünyayı karanlıkta kaplamakla tehdit etti.” “Geçmişin Gölgesi” başlıklı birinci bölüm, haftalık yeni bölümlerle birlikte 2 Eylül’de Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

İlk olarak 2017’de JRR Tolkien, yayıncı HarperCollins ve New Line Cinema’nın mülküyle 250 milyon dolarlık bir hak anlaşmasının bir parçası olarak duyurulan uzun zamandır beklenen dizinin beş sezonu (ayrıca potansiyel bir yan ürünü) kapsayacağı bildiriliyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK