AMD Radeon RX 6500 XT GPU incelemeleri özeti – eleştirmenler ne düşünüyor?

AMD Radeon RX 6500 XT GPU incelemeleri özeti – eleştirmenler ne düşünüyor?

34
0
PAYLAŞ

Son iki yıldır, en iyi AMD veya Nvidia ekran kartlarına sahip olmanın çoğu insan için iç karartıcı bir şekilde sonuçsuz veya utanç verici bir şantaj çabası olduğu kanıtlandı. Neyse ki AMD, 199$’lık Radeon RX 6500 XT GPU’sunu piyasaya sürdü ve gerçekten bir tane bulabilirsiniz! Ama bir tane satın almalısın?

Radeon RX 6500 XT, AMD’nin RX 6000 ürün yığınının en altında yer alır. Kart, RDNA 2 üretim sürecine dayanıyor ve 1080p çözünürlükte video oyunları oynamak için uygun fiyatlı bir oyun bilgisayarı kurmak isteyenlere yönelik. 2,815 MHz’e kadar oldukça yüksek bir hızlandırma saatine sahiptir ve yalnızca 400W güç kaynağı gerektirir, bu da umarım oldukça verimli olduğu anlamına gelir.

Ne yazık ki, bu GPU’nun veri sayfasında ciddi bir uyarı sinyali gizleniyor. Radeon RX 6500 XT, yalnızca dört PCIe hattıyla sınırlıdır, yani PCIe Gen 3’e sahip olanlar, PCIe Gen 4 veya Gen 5 anakartlara sahip olanlardan önemli ölçüde daha kötü performans bekleyebilirler.

Oynadığınız oyunlara bağlı olarak bu yeni grafik kartı fps’yi artırmanıza yardımcı olabilir. İşte AMD’nin Radeon RX 6500 XT GPU’su için yapılan incelemelerin bir özeti:

  • GamersNexus: 2016’nın GPU’larından daha kötü / PCIe Gen 3 kullanıyorsanız, sanırım temelde… siktir git?
  • Donanım Kutusuz: En Kötü GPU / En Kötü Grafik kartı sürümü Hatırlayabildiğim ve bu işi yirmi yıldır yapıyorum.
  • Linus Teknik İpuçları: Satın alabileceğiniz ama almamanız gereken bir GPU. / RX 6500 XT, çaresizler için bir GPU’dur.
  • Tech Radar: Teknik olarak çalışıyor / Son nesle göre ne olduğu ve geliştirilmediği için pahalı
  • Tom’un Donanımı: ‘Bütçe’ GPU’sunun Geri Dönüşü / Özellikler ve özellikler en üst düzeydedir ve muhtemelen MSRP yakınında hiçbir yerde satılmayacak

Ayrı bir grafik kartına çok ihtiyaç duymuyorsanız, AMD’nin yeni bütçe GPU’sunu kullanmaktan kaçınmak en iyisidir. Bununla birlikte, Nvidia önümüzdeki hafta GeForce RTX 3050’yi piyasaya süreceğinden ve aslında piyasaya sürüldüğünde mevcut olabileceğinden her şey kaybolmaz.

YouTube küçük resmi

Eğer sabredebilirseniz, RDNA 3 ve RTX 4000 kartları bu yıl içinde gelecek… ancak şu anda mevcut nesillerden daha pahalı MSRP’lere sahip olabilirler. Belki Intel’in Arc Alchemist GPU’ları bize bu sefil piyasadan bir kurtuluş getirir? Parmaklar geçti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK