AMD Radeon RX 6500 XT hemen satılmadı (muhtemelen çok az kişi istediği...

AMD Radeon RX 6500 XT hemen satılmadı (muhtemelen çok az kişi istediği için)

47
0
PAYLAŞ

Bu sabah AMD’nin en yeni PC grafik kartını almaya çalıştıysanız, gerçekten başarmış olabilirsiniz. Bugün piyasaya sürülen Radeon RX 6500 XT 199 dolardan başlıyor, ancak düşük kaliteli özellikleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan vasat incelemeler, PC grafik kartına olan talebi azaltmış olabilir.

Bu oyunu, 6500 XT’yi sabah 9’da (EST) satmaya başlayan Newegg’de gördük. Bazı modeller dakikalar içinde tükeniyor gibi görünse de, ürünlerden biri olan Gigabyte Gaming OC bir saatten fazla satışta kaldı – GPU’lara olan mevcut talep göz önüne alındığında nadir görülen bir manzara.

Sabah 9:30’da kartı almaya çalıştık ve sürpriz bir şekilde ödeme sürecinin son aşamasına geldik. Kart daha sonra 40 dakika daha alışveriş sepetimizde kaldı ve sonunda tükendi olarak listelendi.

yeni yumurta

Gigabyte modelinin bu kadar uzun süredir piyasada olduğundan şüpheleniyoruz çünkü fiyatı 299 dolar, bu da başlangıç ​​fiyatından 100 dolar daha fazla. Diğer bir neden ise, yalnızca 4 GB video belleğine sahip olan ve iki yıl önceki eski Radeon RX 5500 XT’den daha az bellek bant genişliği tüketen Radeon RX 6500 XT’nin tartışmalı özellikleriyle ilgili olabilir.

Radeon RX 6500 XT’nin diğer sınırlaması, 16 PCIe 4.0 hattı yerine sadece dördü desteklemesidir. Ancak AMD, CES’teki bir medya yuvarlak masa toplantısında, GPU’nun yüksek miktarda video belleğine sahip GPU’lara öncelik veren kripto para madencilerini çekmekten kaçınmak için özel olarak tasarlandığını söyledi.

AMD’nin Radeon grafiklerinden sorumlu başkan yardımcısı Laura Smith, “Bu cihazı bu hedef pazarda ilk oyun olacak şekilde gerçekten optimize ettik” dedi. “Ve bunu parçayı yapılandırma şeklimizde görebilirsiniz. Dört GB çerçeve arabelleğiyle bile. Bu, çoğu AAA oyunu için gerçekten güzel bir çerçeve arabellek boyutu, ancak blok zinciri faaliyetleri veya madencilik faaliyetleri yapıyorsanız özellikle çekici değil.”

Başka bir deyişle, AMD, madencileri ve yüzücüleri hepsini satın almaktan caydırmak için kendi ürününü sinirlendirdi, ancak PC oyuncularına idealden daha az bir GPU sunma pahasına. 6500 XT için lansmandan bu yana eBay’de yalnızca dört liste ortaya çıktı ve bayiler kartı 384 ila 659 dolar arasında teklif etti.

Editörlerimiz tarafından önerildi

eBay'in web sitesi.

İlginç bir şekilde Newegg, Newegg Shuffle adlı piyango sistemi aracılığıyla 6500 XT GPU’yu satmaktan da kaçındı. Bu karar hakkında yorum yapmak için şirkete ulaştık, ancak bu, Newegg’in 6500 XT için daha düşük talep beklediğinin bir işareti olabilir.

6500 XT GPU, Micro Center mağazalarında da mevcuttu. Best Buy, üyelik ödeme duvarının arkasında yalnızca bir model sunuyor gibiydi. Amazon’un ürün listesi yoktu.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK