AMD Ryzen 7 5800X3D oyun CPU stoğu lansmanda tükendi

AMD Ryzen 7 5800X3D oyun CPU stoğu lansmanda tükendi

33
0
PAYLAŞ

AM4 platformunun saltanatı sona eriyor olabilir, ancak bu AMD Ryzen 7 5800X3D’nin mağaza raflarından uçmasını engellemedi. Aslında, team red’in 3D V-Cache Teknolojisi ile donanmış işlemciye olan talep o kadar yüksekti ki, piyasaya sürüldüğü gün Amerika Birleşik Devletleri genelinde stoklar tükendi.

Buna göre TechEpiphany, AMD Ryzen 7 5800X3D “Tedarikin oldukça küçük olduğu” uyarısıyla çıkış tarihinin yakınına geldiğinde “çoğunlukla tükendi”, ancak lansmanda kaç birimin mevcut olduğu belirsizliğini koruyor. Bu başarı, küresel oyun pazarlama müdürü olarak AMD tarafından da fark edilmedi. Sasa Marinkoviç Şirketin web sitesinde satış yapan işlemciyi kutladı ve Amazon’un En Çok Satanlar listesini yaptı.

Bugün Amazon’a bakıldığında, talep biraz sakinleşmiş görünüyor ve AMD Ryzen 7 5800X3D, 449 USD’lik MSRP’de hala mevcut. Bununla birlikte, Newegg gibi diğer siteler, 575 $ gibi çok daha yüksek bir fiyat noktasında listelenen team red’in en iyi oyun CPU’suna sahiptir ve yalnızca üçüncü taraf satıcılardan alınabilir.

Çip incelemelerine göre, AMD Ryzen 7 5800X3D, AM4 platformu için uygun bir kuğu ve AMD’nin “dünyanın en hızlı oyun CPU’su” olduğu yönündeki iddiaları, Intel Core i9-12900KS’ye karşı bile çoğunlukla geçerli görünüyor.

AMD Ryzen 7 5800X3D, daha ucuz, eski kardeşleri kadar popüler olmasını beklemiyor olsak da, en azından Zen 4 CPU’ların potansiyel performansı için bizi heyecanlandırıyor. 3D V-Cache Teknolojisinin Intel Raptor Lake işlemcilerini geride tutmak için yeterli olup olmayacağı şu anda herkesin tahmininde bulunuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK