AMD Zen 4 Ryzen oyun CPU’ları 2022’nin üçüncü çeyreği kadar erken gelebilir

AMD Zen 4 Ryzen oyun CPU’ları 2022’nin üçüncü çeyreği kadar erken gelebilir

27
0
PAYLAŞ

Bu yılın başlarındaki Ürün Prömiyeri sırasında AMD, Zen 4 Ryzen işlemcilerini 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Birçoğu AM5 yongalarını 4. çeyreğe kadar göremeyeceğimizi düşünürken, yeni söylentiler, ne olacağı için o kadar uzun süre beklemek zorunda kalmayabileceğimizi gösteriyor. şüphesiz team red’in şimdiye kadarki en iyi oyun işlemcileri olacak.

donanım sızıntısı grimon55 Zen 4’ün 2022’nin 3. çeyreğinden önce geleceğini ve AMD’nin planlarının “ilk günlerden çok farklı” olduğunu iddia ediyor. Bunun tam olarak ne anlama geldiği tam olarak açık değil, ancak 12. Nesil Intel Core işlemcilerin sağladığı şaşırtıcı derecede güçlü rekabetin ardından şirketin rotasını değiştirmiş olabilir.

Twitter kullanıcıları tarafından daha belirli bir tarih için basıldığında, grimon55 Yeni Ryzen 7000 CPU’ların Ağustos’tan önce geleceğini, yani Temmuz’da bizimle olacaklarını açıklayarak mutluyuz. AMD bu çıkış tarihine sadık kalabilirse, bu onlara Intel’in Raptor Lake kod adlı 13. nesil Core işlemcileri üzerinde önemli bir liderlik sağlayabilir ve bu yıl daha sonra gelmesi planlanıyor.

AM4 halefi tarafından gölgede bırakılmadan önce AMD, platform için son bir CPU piyasaya sürmeyi planlıyor: Ryzen 7 5800X3D. Çip, kripto madencilerinin elbette tüm mevcut stokları tüketmemesi koşuluyla, herhangi bir oyun bilgisayarına harika bir katkı yapması gereken 96MB’lık bir L3 önbelleğine sahiptir.

2022, hem AMD hem de Intel için GPU’lar açısından da önemli bir yıl, her iki şirket de bu yıl içinde RDNA3 ve Arc Alchemist piksel iticileriyle bugüne kadarki en iyi grafik kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK