Amerika’daki En İyi 5 Teknoloji İşi

Amerika’daki En İyi 5 Teknoloji İşi

28
0
PAYLAŞ

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun (BLS) geçen ay açıkladığı rakamlara göre, Kasım 2021’de 4,5 milyondan fazla insan işini bıraktı – tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bu iş arayanlar lejyonunun arasındaysanız, Glassdoor’un yakın zamanda Amerika’daki En İyi 50 İş raporunu yayınladığını ve orada listelenen ilk beş kariyerin kutsal kâseniz olduğunu bilin.

Glassdoor, sonuçlarını en yüksek toplam iş puanına sahip işlere dayandırıyor. Bu, üç temel faktör üzerinden hesaplanır: mevcut açık pozisyonların sayısı, halihazırda konsere sahip olanlara göre genel iş tatmini derecesi ve kazanç potansiyeli. Glassdoor, rakamlarını beş “en iyi” ve biri pisuar pastasının kariyer eşdeğeri olmak üzere beş puanlık bir ölçekte sunuyor.


İlk Beş

Teknoloji beceri eksiklikleri ile ilgili tüm üzücü işveren şikayetleri göz önüne alındığında, beklediğiniz gibi, BT işleri ilk beş pozisyondan biri dışında hepsini kaptı. Tek başına teknoloji dışı iş, İlk 5 listesinin en altındadır, ancak aslında en yüksek ikinci maaşa sahiptir. Ancak, rahatsız edici derecede belirsiz bir başlığı var strateji yöneticisi.

Bu, yılda 140.000 doların üzerinde bir ortalama maaş almanıza rağmen, muhtemelen oldukça yumuşak performans ölçütleriyle karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir; bu, işverenlerin kemerlerini sıkmaları gerektiğinde sizden kolayca kurtulmalarının harika bir yoludur. Ayrıca sektörden sektöre ve hatta bu sektörlerdeki farklı şirketler arasında çok farklı tanımlamalara sahip olacaktır. Alt satır: Bu iş tanımını dikkatlice okuyun.

Listenin dördüncüsü, sıfırdan bir teknoloji işi, DevOps mühendisi. DevOps, esasen genel BT çalışmasının evrimidir, yani şirketinizin veri merkezindeki tüm bu sunucu raflarını yazılım katmanındaki benzer çalışmalara dönüştürmek ve izlemek anlamına gelir. Bu yolu besleyen şey, son birkaç yılda meydana gelen yazılım tanımlı ağ oluşturmaya (SDN) büyük geçiştir. Bu, bir bulut altyapı sağlayıcısı kullanırken kurmanız ve yönetmeniz gereken tüm sanal makineleri (VM’ler) ve sanal ağları ifade eder.

Bu işte, basit sunuculardan tüm veri merkezlerine ve son zamanlarda birçok firmanın masaüstü bilgisayarlarına kadar her şeyi yöneteceksiniz. Bu öncelikle DevOps mühendislerinin yöneteceği şeydir, ancak birçoğu diğerlerinin yanı sıra kod düzeltme ve güvenlik gibi konularda da uzmanlaşacaktır. Ortalama maaş 120.000 doların biraz üzerinde ve işe alım yöneticileri, oradaki 8.500’den fazla açık pozisyonu doldurmak için çaresiz. Ama dikkat: Bu hafif bir iş değil. BT becerileri yalnızca başlangıç ​​noktasıdır. Proje yönetimi, sanal altyapı tasarımının tüm yönleri (buluttan buluta farklılık gösterebilir) ve programlama becerileri de gereklidir. Uzmanlaşmak istiyorsanız, veri yönetimi, olağanüstü durum kurtarma ve güvenlik becerilerini de araştırmanız gerekebilir.

Glassdoor’un listesinde üçüncü sırada veri bilimcisi Şirketinizin verilerinin tümü bir veri ambarına doldurulduğunda, bu verileri yöneten kişilere genellikle veritabanı yöneticileri (DBA) denirdi. Ancak arka uç veritabanlarının yetenekleri, ön uç iş zekası (BI) araçlarıyla birlikte son birkaç yılda keskin bir şekilde arttı. Bu, yöneticilerin verilerinden çok daha karmaşık ve hedefli sorular aramasına izin verdi. Bu soruları yanıtlamak bir veri bilimcisinin işidir; bu, makine öğrenimi, tahmine dayalı analitik ve yapay zeka gibi ileri teknolojilerin tam olarak anlaşılmasıyla birlikte uzman düzeyinde veritabanı becerileri anlamına gelir. Sonra tekrar, pirzolalarınız varsa, yıllık ortalama 120.000 $ değerindedir ve doldurulması gereken yaklaşık 10.000 açık pozisyon vardır.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Amerika’daki en iyi ikinci iş, tam yığın mühendisi. Bu başka bir yazılım işidir, ancak bu, web uygulamaları ve web siteleri oluşturmaya yöneliktir. İşin “tam yığın” kısmı, bir uygulamayı veya siteyi oluşturan temel bileşenlerden herhangi biri üzerinde çalışabilmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, onları ayrı ayrı anlamak ve en iyi performans, işlevsellik ve kullanıcı deneyimi için bunları nasıl birbirine bağlayacakları anlamına gelir. Birden fazla geliştirme dilinde programlama zekası gerektiren, o kadar da kolay olmayan başka bir iş. Ancak bu sizseniz, banka hesabınıza her yıl ortalama 100.000$ yatırırsınız ve işe alım yöneticileri bu kategorideki 11.000’den fazla yeri doldurmaya heveslidir.

Glassdoor, 2022'de işe alım görevlilerinin ihtiyaç duyduğu en yaygın teknik beceriler

Ancak Glassdoor’a göre genel olarak en iyi iş, numero uno, kurumsal mimar. Bu, C-Suite düzeyine yakın büyük bir başlık gibi geliyorsa, bunun nedeni genellikle öyle olmasıdır. Bir kurumsal mimarın işi, belirli bir işletmenin rekabetçi kalabilmesi için ihtiyaç duyduğu tüm teknoloji çözümlerini ve sistemleri keşfetmek, haritasını çıkarmak ve inşa etmektir. Şirketler bu insanlardan çok sayıda var ya da en azından istiyor, böylece onları tek tek teknoloji yığınlarına atabiliyorlar. Bununla birlikte, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) genellikle bu uber-geeklerden sadece birine sahip olacaktır, bu nedenle, o yönetim kuruluna girerseniz, sorumluluk listeniz uzun olacak ve çoğu konuda bir miktar yeterliliğe ihtiyacınız olacak. Yukarıda listelenen teknolojik becerilerden Yukarı yönde, iş, ortalama 144.000 doların biraz üzerinde bir ödeme yapıyor ve şu anda ABD genelinde yaklaşık 14.000 açık pozisyona sahip.

Glassdoor Top 50 listesi, teknik işlerden çok daha fazlasını vurur. İK işe alım uzmanlarından psikiyatristlere ve aradaki her şeye kadar kariyer izlerini bulacaksınız. Ancak, herhangi bir kariyer yolunun en üst sıralarını kaplayan teknoloji işleriyle birlikte, inekler hala en çok talep görenler. Glassdoor, bunun temel olarak, maaşların sürekli artmasıyla sonuçlanan mevcut beceri eksikliğinden ve yan haklar ve hibrit çalışma konusunda çok fazla esneklikten kaynaklandığına inanıyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK