Apple, macOS Sunucusunu Resmen Durduruyor

Apple, macOS Sunucusunu Resmen Durduruyor

18
0
PAYLAŞ

Apple, macOS Sunucusunu resmen durdurdu.

Bu bir devrin sonu olarak kabul edilebilir. Apple, 1999’dan beri, dönüşümlü olarak Mac OS X Sunucusu ve OS X Sunucusu olarak adlandırılan macOS Sunucusu gibi bir ürün sunuyor. Kayıt Notlar, Apple, 2018’de daha sunucu odaklı özelliklerin çoğunu kullanımdan kaldırdı.

Apple’ın kendisi “en popüler sunucu özellikleri—Önbelleğe Alma Sunucusu, Dosya Paylaşım Sunucusu ve Time Machine Sunucusu, macOS High Sierra ve sonraki sürümlerin her yüklemesiyle birlikte gelir, böylece daha da fazla müşterinin bu temel hizmetlere hiçbir ek ücret ödemeden erişebilmesini sağlar” diyor.

Herhangi birinin macOS Sunucusunu kullanmaya devam etmesinin birincil nedeni, Apple’ın yine durdurulan mobil cihaz yönetimi (MDM) hizmeti Profile Manager’dı. (Şirket, alternatif MDM çözümleriyle ilgili iki destek makalesi yayınlamıştır.)

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Apple, “mevcut macOS Sunucusu müşterilerinin uygulamayı macOS Monterey ile indirmeye ve kullanmaya devam edebileceğini”, ancak macOS’un bir sonraki sürümünün yardımcı program için desteği neredeyse kesin olarak bırakacağını, bu nedenle Mac yöneticilerinin muhtemelen çok geçmeden alternatif çözümler araması gerektiğini söylüyor.

Elma hayranları?

bizim için kaydolun Haftalık Elma Özeti En son haberler, incelemeler, ipuçları ve doğrudan gelen kutunuza teslim edilen daha fazlası için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK