Apple’ın En Son Güvenlik Güncellemesi WebKit Zero-Day’i Adresliyor

Apple’ın En Son Güvenlik Güncellemesi WebKit Zero-Day’i Adresliyor

27
0
PAYLAŞ

Apple, WebKit tarayıcı motorunda saldırganların zaten kullanmış olabileceği sıfır gün güvenlik açığını gidermek için macOS, iOS ve iPadOS için güvenlik güncellemeleri yayınladı.

Şirket, CVE-2022-22620 adlı bu güncellemelerde yamalanan güvenlik açığını, “gelişmiş bellek yönetimiyle ele alınan” “ücretsiz bir sorundan sonra kullanım” olarak tanımlıyor.

Apple, kusur hakkında “Kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesi keyfi kod yürütülmesine neden olabilir” diyor. “Apple, bu sorunun aktif olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun farkında.” Bu raporu kimin gönderdiği veya ne zaman istismar edilmiş olabileceği hakkında daha fazla ayrıntı sunmaz.

Şirket, WebKit’in “Safari, Mail, App Store ve macOS, iOS ve Linux’taki diğer birçok uygulamada” kullanıldığını söylüyor. (iOS ve iPadOS için kullanılabilen üçüncü taraf tarayıcılar dahil.) WebKit’ten gerçekten kaçınılamaz; Bu güvenlik açığının oluşturduğu riski azaltmanın en iyi yolu güncellemektir.

Verge, macOS güncellemesinin “Bluetooth çevre birimlerine bağlıyken uyku sırasında pilin bitmesine neden olabilecek Intel tabanlı Mac bilgisayarlar için bir sorunu” çözdüğünü bildiriyor ve bu, azalan pil ömrüyle uğraşan Mac sahipleri için hoş bir haber olmalı.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Apple, iOS 15.3.1 ve iPadOS 15.3.1’in şu cihazlar için mevcut olduğunu söylüyor: “iPhone 6s ve üstü, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. nesil ve üstü, iPad mini 4 ve üstü ve iPod dokunun (7. nesil).” Tüm macOS 12 uyumlu cihazlar macOS 12.2.1’i yükleyebilir.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK