Apple’ın iPhone SE Üretimini %20 Azaltması Bekleniyor

Apple’ın iPhone SE Üretimini %20 Azaltması Bekleniyor

23
0
PAYLAŞ

Apple, beklenenden düşük talep nedeniyle üçüncü nesil iPhone SE üretimini önümüzdeki çeyrekte %20 azaltmayı planlıyor.

MacRumors’un bildirdiği gibi, Nikkei Asia’dan bir rapora göre, yükselen yüksek enflasyonun Ukrayna’da devam eden savaşla birleşmesi tüketici elektroniğine olan talebi azalttı. Nakavt etkisi, pek çok insanın Apple’ın bütçe iPhone’unu satın alması değildir. AirPods üretiminin de kesilmesi bekleniyor, ancak raporda hangi model(ler)in ve ne kadar olduğu belirtilmiyor.

Bu, bugün ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından desteklenen bir görüş. sevkiyat tahminlerini revize etti iPhone SE için. Başlangıçta Apple’ın 2022’de 25-30 milyon arasında sevkiyat yapmasını bekliyordu. Ancak şimdi 15-20 milyon üretileceğine inanıyor. Kuo, bunun “beklenenden daha düşük” talepten kaynaklandığını söyledi.

Apple çevrimiçi mağazasında hızlı bir kontrol, iPhone SE’nin 64 GB, 128 GB ve 256 GB modellerinin tümünün bugün teslim alınmak veya yarın teslim edilmek üzere tüm renklerde (Gece ​​Yarısı, Yıldız Işığı, (Ürün)Kırmızı) satın alınabileceğini ortaya koyuyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Şimdi soru, beklenenden daha düşük satışların gerçekten yüksek enflasyon ve artan maliyetler için hazırlanan tüketicilerden mi kaynaklandığıdır? Alternatif olarak, tüketicilerin küçük bir iPhone’dan o kadar rahatsız olmaması, etkileyici olmasına rağmen hala 400 doların üzerinde maliyeti ve biraz modası geçmiş görünüyor.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Tamamen Mobilize En iyi mobil teknoloji hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için bülten.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK