Apple’ın Yeni iPhone SE’sini Kaç iPhone Kullanıcısı Alacak?

Apple’ın Yeni iPhone SE’sini Kaç iPhone Kullanıcısı Alacak?

29
0
PAYLAŞ

Dün Apple, şirketin sunduğu en küçük, en bütçe dostu iPhone olan yeni iPhone SE’yi duyurdu. Apple etkinliği öncesinde SellCell, 2.500’den fazla iPhone sahibiyle SE hakkında bir anket yaptı ve katılımcıların %40’ı ürünü kendileri veya başkası için satın alacaklarını söyledi.

Kendileri için iPhone SE almayı düşünenlerin %59,5’i ana telefonu olarak kullanmak için, %9,2’si ise ek bir cihaz olarak kullanmayı planlıyor. Başkası için satın alanlar çocukları (%10,9), partnerleri veya eşleri (%10,2), büyükanne ve büyükbabaları (%4,5) ve diğer aile üyeleri (%3,4) için yapacaktır.

iPhone modeline göre takas içeren çubuk grafik

Ankete katılanların iPhone SE’yi seçmelerinin en önemli nedenleri fiyat (%29,4), yükseltme istemek (%25,5), 5G (%15,2), kompakt boyutu (%11,3) ve Touch ID (%6,7).

Yapacağını söyleyenler olumsuzluk en yeni iPhone SE’yi satın alıyor olmak, mevcut telefonlarından memnun olduklarını (%66,2), yükseltme gerekmediğini (%15,7), iPhone 14’ü beklediklerini (%9,3), çok küçük bulduklarını söyledi (4,1) %) veya yeterince premium olmadığını düşünme (%4). (Çok) çok azı bir Android telefona geçiyor (%1.7).

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

İnsanlar yeni bir telefon aldıklarında, eski telefonlarını satarak fiyatı dengeleyebilirler. Muhtemel iPhone SE alıcılarının çoğu, bir iPhone 11’i değiştirmeyi planlıyor.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun 5G ile yarış En iyi mobil teknoloji hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için bülten.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK