AR Akıllı Gözlükleri Nasıl Daha Hafif, Daha Ucuz Hale Getiririz? ‘5G...

AR Akıllı Gözlükleri Nasıl Daha Hafif, Daha Ucuz Hale Getiririz? ‘5G Boyun Bandı’ ile

29
0
PAYLAŞ

Motorola ve Verizon, VR kulaklıkların ve AR akıllı gözlüklerin daha hafif ve daha ölçeklenebilir cihazlar olmasını sağlamak için 5G boyun bandı yapmak için işbirliği yaptı.

Motorola, yeni cihaza 5G XR boyun bandı olarak atıfta bulunuyor. Engadget’a göre, ana boyun bandı modülü 2,1 x 3,8 inç ölçülerinde ve 3,5 ons (100 gram) ağırlığındadır. İçeride 5.000 mAh pil tarafından sağlanan güce sahip bir Snapdragon 8 Gen 1 işlemci bulacaksınız. Ayrıca yerleşik bir jiroskop, ivmeölçer, barometre ve GPS de bulunmaktadır. Dış kısımda bir dokunmatik yüzey, bir SIM kart yuvası ve cihazın boynunuza rahatça asılmasını sağlayan sağlam bir bant bulunur.

Motorola’nın yayınladığı tek görüntüde göremediğiniz şey, bandın arkasında oturan ve 75 gram ağırlığında ve bir hoparlör içeren “yamuk şeklinde bir modül”. Ön ve arka modüllerin yanı sıra bant boyunca yayılmış, Verizon’un 5G Ultra Geniş Bant ağına erişime izin veren bir 5G anten dizisidir.

Motorola, kablosuz iletişimi, işlem gücünü ve ses çıkışını bir kişinin boynuna yerleştirilmiş ayrı bir cihaza taşıyarak çok daha hafif ve daha ucuz sanal gerçeklik kulaklıklarının ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin geliştirilmesinin yolunu açıyor. Yukarıdaki resimde, boyun bandı, artık basitleştirilebilen Lenovo ThinkReality A3 kulaklığını da takan biri tarafından takılıyor.

Verizon Cihaz Teknolojisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Brian Mecum, boyun bandı ve “ultra hafif AR akıllı gözlükler” kombinasyonunun spor eğitimi ve taraftar deneyimleri için değil, aynı zamanda çok çeşitli alanlarda hem tüketici hem de kurumsal uygulamalar için yararlı olduğunu belirtiyor. Yine de, fiyatlandırma veya bulunabilirlik hakkında henüz bir kelime yok.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Önümüzdeki yıllarda hepimiz güneş gözlüğü ve boyun bandı kombinasyonları kullanıyor olabilir miyiz? Bekleyip görmemiz gerekecek, ancak 5G XR boyun bandının işlevselliği, giderek artan sayıda akıllı telefonda zaten sunuluyor, bu da boyun bandının, cebinizde taşıdığınız ahizeyle entegre olması için basitleştirilebileceğini gösteriyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK