Baldur’s Gate 3 D&D geliştiricisi neden bir Mind Flayer’ı öpemeyeceğinizi açıklıyor

Baldur’s Gate 3 D&D geliştiricisi neden bir Mind Flayer’ı öpemeyeceğinizi açıklıyor

27
0
PAYLAŞ

Divinity: Original Sin 2’nin yaratıcılarının en son oyunu olan D&D RPG Baldur’s Gate 3, oyunculara benzer seviyelerde seçim tabanlı oyun sunuyor – bu nedenle bir oyuncu geliştirici Larian’a oyunun canavar Mind Flayers’larından birini neden romantikleştirmenin mümkün olmadığını sordu. . Görünüşe göre her şey saygıyla ilgili.

Mind Flayers, Larian Studios’un halen geliştirme aşamasında olan Dungeons & Dragons RPG’si Baldur’s Gate 3’ün ana düşmanlarıdır. Canavar dokunaç ağızlı psişik İllithidler, çoğu insanın romantik bir ilişkiye girmek istemeyeceği korkunç yaratıklardır, ancak hiç kimse D&D oyuncularının ne kadar azgın olabileceğini hafife almamalıdır.

Twitter’daki @calamarti kullanıcısı, Larian’a Baldur’s Gate 3 ile ilgili bir sorunu hakkında bir rapor gönderdi – özellikle, oyunda bir Mind Flayer’ı öpmenin veya romantizm yapmanın mümkün olmaması ne kadar hayal kırıklığı yarattı. Bunu daha da eğlenceli yapan şey, Larian’ın tüm ciddiyetle yanıt vermesi ve başlangıçta oyuncuların Mind Flayers’ı öpmesine izin vermeyi planladıklarını, ancak canavarların isteyeceği şey bu değildi.

Cevap, “Mind Flayer ile gerçekten romantik bir an yaşamak için”, “hepsinin telepatik olarak yapılması gerekiyor. Bunun biz insanlar için daha hayal kırıklığı yaratabileceğini biliyorum ama Mind Flayer’ın isteklerine de saygı göstermeliyiz.” Larian ekip üyesi Reinaert, “istediklerimizle onların istedikleri arasında doğru dengeyi bulmalıyız” diyerek bitiriyor.

Yani, hepsi telepatik olarak yapılmadıkça, şimdilik Mind Flayers’ı romantize etmek yok – öpüşmek veya dokunmak yok. Bu, kendini sürekli seksi seks yapmaya adamış oyuncuların büyük çoğunluğu için yeterince iyi olmayabilir, ancak şimdilik böyle olması gerekecek. Belki bir sonraki yamada bir şeyler olur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK