Best Buy, 199 $ Avantaj Programının Üyelerinin GPU Satışlarını Kısıtlıyor

Best Buy, 199 $ Avantaj Programının Üyelerinin GPU Satışlarını Kısıtlıyor

28
0
PAYLAŞ

Best Buy kendi kendine yardım edemez: Perakendeci, ilgilenen tüketicileri bir PC grafik kartı almak için pahalı bir üyelik programı için ödeme yapmaya zorlayarak GPU eksikliğinden yararlanıyor.

Best Buy, bugün Nvidia’nın çok rağbet gören RTX 3000 GPU’larını yeniden stokladı, ancak bunları yalnızca, yılda 199 ABD Doları tutarındaki Totaltech avantajları programına abone olursanız satın alabilirsiniz. RTX 3000 serisindeki en uygun fiyatlı PC GPU’ları olan Nvidia’s Founders Edition ürünleri de dahil olmak üzere çok sayıda GPU’ya uygulanan kısıtlama. (Best Buy, bunları sunan tek satıcıdır.)

Best Buy web sitesi

Perşembe günü yeniden stoklanan bir Nvidia RTX GPU satın almaya çalıştığınızda görünen pencere.

Best Buy, Nvidia ekran kartlarını Totaltech üyelik ödeme duvarının arkasına ilk kez yerleştirdi. @CameronRitz, konsol ve GPU stoklarını izleyen bir Twitter kullanıcısı. Artık bir Founders Edition kartına sahip olmayı ümit eden kullanıcıların, bir kart sahibi olmak için üyelik vergisi ödemesi gerektiğini söyledi.

“Best Buy, GPU’nuza veya PC’nize zaten X miktarda dolar harcıyorsanız, size fazladan 200 dolar ne olduğunu varsayıyor gibi hissediyorum?” @CameronRitz eklendi.

Best Buy web sitesi

Üyelik ödeme duvarının arkasına yerleştirilmiş birçok Best Buy GPU’su.

Best Buy, bir yorum isteğine hemen yanıt vermedi, bu nedenle bunun tek seferlik bir etkinlik olup olmadığı net değil. Ancak üyelik ödeme duvarı, birçok şirket perakende fiyatlarını artırarak GPU talebini zaten nakde çevirdiği için gerçekleşir. Örneğin, Nvidia’nın RTX 3070’inin Kasım 2020’de 499 $’lık bir başlangıç ​​maliyeti vardı. Ancak o zamandan beri Best Buy dahil birçok perakendeci onu 800 $ veya daha fazla fiyata satıyor.

Amazon’daki üçüncü taraf satıcılardan veya eBay’de ürün için 1.000 ila 1.200 ABD Doları arasında ücret alabilen saç derisi satıcılarından bir RTX 3070 satın alırsanız fiyatlar daha da yükselir.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

GPU’ları Totaltech programının arkasına yerleştirmek Best Buy’ın kârı için iyidir, ancak artı tarafta, taktik botların tüm malzemeleri satın almasını engelliyor gibi görünüyor. Best Buy, GPU’ları saat 09:00’da yeniden stoklamaya başladı ve Kurucular Sürümü de dahil olmak üzere birçoğu, nihayet satılmadan önce yaklaşık bir saat stokta kaldı. Bu nedenle, umutsuzca bir RTX 3080 Founders Edition kartı istiyorsanız, Totaltech üyeliği için ödeme yapmak buna değer olabilir.

Çok fazla ödemeden GPU takmayla ilgili ipuçları için kılavuzumuza göz atın.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK