Beta Steam Deck güncellemesi, tam Windows 11 desteği ekler

Beta Steam Deck güncellemesi, tam Windows 11 desteği ekler

28
0
PAYLAŞ

Valve’in taşınabilir güç merkezi, beta Steam Deck güncellemesi sayesinde artık Windows 11’i tam olarak destekliyor. Devam eden yama, elde taşınır cihazın AMD yonga seti için fTPM’yi etkinleştirerek oyuncuların özel işletim sistemi özelliklerini kullanmalarına olanak tanır. Ancak yine de Microsoft’un platformu ile SteamOS arasında seçim yapmanız gerekecek ve ilki hala optimizasyon uyarılarıyla birlikte geliyor.

Yüklemek için yeterince cesursan pencereler 11 Steam Destenizde artık Microsoft’un DirectStorage API’si gibi taşınabilir cihazlarda yükleme sürelerini hızlandırmaya yardımcı olabilecek özellikleri keşfedebilirsiniz. Yine de, deneysel oyun bilgisayarı kurulumlarıyla uğraşmaktan zevk almazsanız, yine de uzak durmak isteyebilirsiniz, çünkü sürücü desteği eksikliği, Windows’un hala Güvertedeki SteamOS kadar iyi olmadığı anlamına gelir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Valve’in beta Steam Deck yaması da hala test ediliyor, bu da erken benimseyenlerin birkaç tuhaflık yaşayabileceği anlamına geliyor. Neyse ki, çift izleme dörtgeni kullanarak yazma yeteneği gibi çeşitli iyileştirmeler içeren resmi bir SteamOS güncellemesi de sahneye çıktı.

Steam Deck’te çift önyükleme desteğinin olmaması, oyuncuları Microsoft’un en yeni işletim sistemini avuçiçi cihazlarda denemekten caydırabilir, ancak Windows 11, oyun PC kartı genelinde Steam kullanıcıları arasında popülerlik kazanıyor. Bu nedenle, Valve’ın SteamOS’u mikro makinede hala üstün olsa da, deneyim geliştikten sonra platformun bir miktar temel kazanma şansı var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK