Bir sonraki Nvidia GPU serisi yalnızca TSMC tarafından üretilecek

Bir sonraki Nvidia GPU serisi yalnızca TSMC tarafından üretilecek

22
0
PAYLAŞ

Business Korea tarafından hazırlanan bir rapora göre, bir sonraki Nvidia GPU serisi Samsung parçalarını kullanmayacak. Bunun yerine yeşil ekip, GeForce RTX 4000 üretimi söz konusu olduğunda Tayvan Yarı İletken İmalat Şirketi’ni (TSMC) tek tedarikçisi yapacak.

yeni Nvidia GPU’su mimari, TSMC’nin 4nm üretim sürecini kullanacak şekilde ayarlanmıştır – Ampere’nin özel 8nm düğümlerinden bir ayrılma. Yaklaşan GeForce RTX 3090 Ti gibi en iyi grafik kartlarından bazıları Samsung’un ürettiği bileşenleri kullanırken, düşük üretim verimleri ve üretim sorunları muhtemelen yeşil ekibi geçiş yapmaya ikna etti.

Endüstri uzmanları, TSMC’nin 2022’de tüm Nvidia RTX GPU siparişleri üzerinde tekel sahibi olacağına inanıyor ve bu geçiş, bir dökümhane olarak Samsung için büyük bir kayıp anlamına geliyor. Bununla birlikte, Qualcomm’un gelecek yıl yeni 3nm düğümleri için gemiye atlayacağı bildirildiğinden, Koreli teknoloji devi için işler daha da kötüleşebilir.

Devam eden bileşen kıtlığı, teknoloji ve oyun bilgisayarı alanındaki şirketleri sert bir şekilde vurdu, ancak TSMC altın vuruş yapacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, AB Chips Yasası gibi girişimlerin sektöre daha fazla üretici eklemesi ve özellikle daha fazla fabrika gelişmiş süreç düğümleri oluşturma yeteneğine sahipse işleri biraz daha rekabetçi hale getirmesi gerektiğini söyledi.

imrenilen kartlar: 2022’deki en iyi grafik kartına göz atın

Peki, büyük Nvidia’nın TSMC’ye geçişi tüketiciler için ne anlama geliyor? Samsung’u devre dışı bırakmak, GeForce RTX 4000 GPU’ların üretimini hızlandırabilir, ancak çevreci ekip, bileşenlerin güvenliğini sağlamak için 10 milyar ABD doları harcadı. Bu, grafik kartı kullanılabilirliğinin kesinlikle artacağı anlamına geliyor, ancak sonuçta tüketicilere aktarılan üretim maliyetlerini görebiliyorduk.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK