Boomers vs. Gen Z: Bunlar, nesillere göre en popüler abonelik hizmetleridir

Boomers vs. Gen Z: Bunlar, nesillere göre en popüler abonelik hizmetleridir

31
0
PAYLAŞ

Yiyecek, Barınma ve Akış: Temel İhtiyaçlar. Şaka yapıyoruz, ancak WeThrift.com’a göre yetişkinlerin %96’sının en az bir video akış hizmeti olduğu için hedeften çok uzak değil.

Çeşitli yaşlardaki 1.030 yetişkinle yapılan bir ankette, %80’inin müzik akışı aboneliği vardı ve bunu %57 ile yemek dağıtım hizmetleri izledi; güzellik, sağlık ve zindelik %51; ve diğer abonelikler %56 ile düzgün bir kategoriye sığmadı (Stitch Fix ve VPN’leri düşünün).

Temel Abonelikler

Nesillere göre ayrıldıklarında, boomer’lar akış için Amazon Prime Video ve iHeartRadio’yu tercih ediyor; Hulu ve Spotify’ın bir kombinasyonu gibi Millennials; ve Z Kuşağı, Apple TV+ ve Amazon Music Unlimited ile ilgileniyor (garip geliyor, ama buna izin vereceğim).

Ancak, “en popüler”, “en çok abone olunan” anlamına gelmez. İlginç bir şekilde Prime Video, her yaştan en fazla aboneye sahip video akışı hizmetiydi – ancak bunun nedeni muhtemelen diğer şeylerin yanı sıra alışveriş için bir Prime aboneliği ile gelmesidir. Genel olarak, %72 ile Prime Video, %62 ile Netflix, %43 ile Disney+, %34 ile Hulu ve %24 ile HBO Max oldu. Video akışı için en iyi kombinasyon, tüm katılımcıların %48’i için Netflix ve Prime Video’ydu.

nesillere göre en popüler abonelikler

Raporda ayrıca en çok aboneye sahip müzik hizmetleri (Amazon Music Unlimited, Spotify’ı sırasıyla %39 ve %35 ile geride bırakıyor), market abonelikleri (Blue Apron az farkla %17 ile kazanıyor) ve sağlık, güzellik ve zindelik (BeautyFIX %14). “Çeşitli”lere gelince, köpeklerde var: BarkBox’ın %14’lük abonelik oranı, CyberGhost VPN’nin %13’ünün hemen önündeydi.

Korkunç kısım, aşağıdaki tabloya göre hepimizin ne kadar harcadığıdır. (Fiyatlandırma, her hizmet için temel abonelik planına bağlıdır, bu nedenle muhtemelen daha fazla ödüyoruz.)

Editörlerimiz tarafından önerildi

abonelik masrafları

Essen en pahalı abonelik, dönem. Ama yemek zorundasın. İlginç bir şekilde, tüm hizmetlerde aylık ortalama 242 dolar, eski nesillerden daha yüksekken, Z kuşağı ayda ortalama 135 dolar daha fazla harcıyor ve bu da ayda toplam 377 dolar (yıllık 4.524 dolar). Videolara ve müziğe çok daha fazla harcamazlar, ancak kullandıkları diğer aboneliklerdeki maliyetlerini neredeyse ikiye katlarlar.

Nesil dağılımları, en iyi eşleşmeler ve abonelik büyüme metrikleri ile ilgili daha fazla ayrıntı için WeThrift.com’daki tam raporu inceleyin.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK