Bu şehirlerden birinde yaşıyorsanız, muhtemelen bir kelime dahisisiniz.

Bu şehirlerden birinde yaşıyorsanız, muhtemelen bir kelime dahisisiniz.

27
0
PAYLAŞ

Dünya artık günlük Wordles. Brooklyn merkezli yazılım mühendisi Josh Wardle’ın ortağı Palak Shah’a bir aşk mektubu olarak kaleme aldığı kelime oyunu, birçok kişi için salgın bir takıntı haline geldi ve satın alınınca yayıldı. New York Times.

Wordle, popülaritesini, insanların puanlarını paylaştığı sosyal medyaya borçludur – yukarıda bir sayı olan küçük yeşil ve sarı kareler – kıskançlığı, empatiyi ve hatta öfkeyi kışkırtır. Bu puanlar kendi kendine bildirilir ve yalnızca bireylerin sosyal medya akışlarının küçük ölçeğinde anlaşılabilir. Şimdiye kadar, Ocak 2022’de #wordle ile etiketlenen tweet’lere göre Wordle vızıltılarını ülkelere, küresel şehirlere, ABD eyaletlerine ve ABD şehirlerine göre sıralayan WordTips’in bir çalışmasının yayınlanmasıyla birlikte.

wordle puanları ile dünya haritası

Dünya çapındaki Wordle tacı, vatandaşlarının bulmacayı çözmesi için ortalama 3.27 tahminde bulunduğu İsveç’e gidiyor. Bu, İngilizce’nin yaygın olarak konuşulduğu ancak resmi dil olmadığı bir ülke için oldukça etkileyici. Avustralya ve Yeni Zelanda’da anadili İngilizce olan kişiler 3.80’de bağlanmıştır. ABD 1 numaradan giriyor. 18, ortalama 3,92 tahminle.

Şehirler arası bir rekabet olsa bile, ABD ilk 10’da böyle bir sıralamaya sahip değil. Bunun yerine listenin başında Avustralya, Canberra yer alıyor; Kudüs; Malmӧ, İsveç; Durban, Güney Afrika; Paris; Perth, Avustralya; Melbourne, Avustralya; Adelaide, Avustralya; Manila, Filipinler; ve Cenevre.

dünya çapında en çok puan alan Wordle şehirlerinin listesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde, St. Paul, Wordle’ı kazanma konusunda ortalama 3.51 tahminle öne çıkıyor. Reading, Pennsylvania, adı kadar kelime odaklı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor (“redding” olarak telaffuz edildiğini biliyoruz ama bize bunu verin) 3.56 ile, ardından Ann Arbor, MI (3.59); Berkeley, CA (3.61); Malden, MA (3.62); Tulsa, Tamam (3.62); Richmond, VA (3.63); Portsmouth, NH (3.64); Waukesha, WI (3.64); ve Nashville, TN (3.66).

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

ABD'de en çok puan alan Wordle şehirlerinin listesi

Kendi kişisel Wordle puanınızı yükseltmek istiyorsanız, size yardımcı olabilecek birçok başlangıç ​​kelime stratejisi vardır.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK