Bunlar Ebeveynlerin En Çok (ve En Az) Güvendiği Sosyal Medya Uygulamaları

Bunlar Ebeveynlerin En Çok (ve En Az) Güvendiği Sosyal Medya Uygulamaları

31
0
PAYLAŞ

4 yaşında bir çocuğum var ve tablette denetimsiz olarak kullandığı tek uygulamalar çocuklara özel: PBS Kids’in yanı sıra küratörlüğünü yaptığım Netflix ve Paramount+ profillerini içeriyor. Bazen YouTube’u kullanır, ancak bunu şahsen ben denetlerim, bu yüzden görmemesi gereken bir şeye tıklamaz.

PrivacyHQ tarafından yapılan bir ankete göre, bazı ebeveynler YouTube’u çocuklar için mevcut sosyal medya seçenekleri arasında en güvenlisi olarak görüyor. Savunuculuk sitesi (ve VPN yorumcusu), 7-11 Ocak tarihleri ​​arasında, 18-659 yaş altı çocuğu olan 1.013 ebeveynle 7-11 Ocak arasında anket yaptı ve bulgular arasında kilit nokta, ebeveynlerin %69’unun sosyal medyanın sosyal medya üzerinde bir etkisi olduğuna inanmasıdır. çocuklar.

TikTok ve diğer platformlarda tehlikeli eğilimleri kopyalayan çocuklar büyük bir endişe; Tide Pod Challenge’ı hatırlıyor musunuz? YouTube uzun zamandır tuhaf, çocukları hedefleyen videolarla dolu. YouTube’da en çok izlenen içerik veya özellikler çocuklar içindir. YouTube’un bağımsız YouTube Kids uygulamasını oluşturmasının nedeni muhtemelen bu. Zorlu bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, YouTube Kids artık ebeveynlerin genç izleyiciler için en güvenli olduğunu düşündüğü platform %68 ile. Normal YouTube, aynı fikirde olan ebeveynlerin %56’sında çok geride değil. TikTok %35 ile en altta.

KİMİ SUÇLAMALI

Güvenlik anahtardır; bugünün ebeveynlerinin çocukları çevrimdışı tutması neredeyse imkansız. Ebeveynlerin yüzde doksan beşi, çocuklarıyla bir tür internet güvenliği hakkında konuştuklarını söyledi, ancak rakamlar ayrıntılarda düşük. Ankete katılanların yüzde elli biri siber yırtıcılardan bahsetti ve hiç bir yabancıyla şahsen tanışmadı. İstatistikler, siber zorbalık, troller, bağımlılık ve kişisel bilgileri yayınlamamak dahil olmak üzere diğer her şeyde %50’nin altında.

EBEVEYNLER NASIL ÖĞRETİYOR

13 yaş, çoğu ebeveyn için sihirli bir sınırdır – %73’ü çocukların sosyal medyaya sahip olmaması gerektiğini söyledi erişim bundan önce. Çoğunluk ayrıca kısıtlamalar koyma konusundaki ifadelere katılıyor ve potansiyel sosyal medyanın bağımlılık yapıcı, akıl sağlığı için kötü ve tamamen tehlikeli olması gerekiyor.

EBEVEYNLER

Yine de ebeveynlerin %57’si, 13 yaşından küçük çocuklarının sosyal medyayı, özellikle de YouTube ve Instagram’ı, çoğunlukla oyun oynamak veya video izlemek için kullanmasına izin vermekle kalmıyor, %49’u 13 yaşından küçük çocukların kendi sosyal medya hesaplarını oluşturmasına izin veriyor. Teorik olarak, çoğu sosyal medya platformu, 13 yaşın altındaki çocukların ABD Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası’na uymasını yasaklıyor, ancak bunu aşmak kolay.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

MİKROSKOP ALTINDA EBEVEYN REHBERİ

Çocuklar eskiden şarkı söylemek veya oyunculuk yapmak gibi şeylerle ünlü olmak isterdi. Ancak ebeveynlerin %64’ü, çocuklarının etkileyici olmayı ne kadar çok istediklerini zaten belirttiğini söylüyor. Yüzde seksen biri bunu destekleyeceklerini söyledi; 13 yaş altı çocuğunun sosyal medyayı kullanmasına izin verenlerin %31’i, bunu çocuklarının içerik yaratma hayallerini desteklemek için yaptı. (Sonuçta, bir gün kolej veya yeni bir ev için ödeme yapabilir.)

Yine de ebeveynler, çocuklarının sosyal medyayı kendileri kadar kullanmasını istemediklerini iddia ediyor. Uswitch’e göre, ortalama bir Amerikan 2020’de yılda 1.300 saatini sosyal medyada geçirirken, bu mantıklı. Bu yüzden gençler için iyi bir örnek olun; TikTok izlemenizi banyoya girdiğiniz 5 dakika gibi özel zamanınız için saklayın. Etkileyici çocuğunuzun her zaman kapıyı çalmadığını varsayarsak.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK