Çılgın Pahalı Değil: Alienware’in 34-inçlik Quantum Dot OLED Monitörü 1.299 Dolar Fiyat...

Çılgın Pahalı Değil: Alienware’in 34-inçlik Quantum Dot OLED Monitörü 1.299 Dolar Fiyat Aldı

36
0
PAYLAŞ

CES’te Dell’in Alienware’i bizi bu canavarla mahvetti: Her oyuncunun ağzından çıkanı ağzından kaçıracak 34 inçlik ultra geniş bir bilgisayar monitörü. Yakında çıkacak olan AW3423DW, bir ekranda şimdiye kadar gördüğümüz en çarpıcı renkleri ve kontrastları üretmek için Samsung’un en yeni Quantum Dot OLED teknolojisine sahip.

Geriye kalan tek soru ürünün perakende fiyatıydı. Cuma günü, Alienware nihayet bir cevap verdi ve monitörün bu baharda sadece 1.299 dolara geleceğini açıkladı.

Maliyet kesinlikle uygun olmaktan uzak. Ama çılgınca pahalı da değil. 1.299$’lık fiyat, en iyi bilgisayar monitörleri listemizdeki bazı üst düzey ekranlarla karşılaştırılabilir, hatta onlardan daha ucuz.

1.299$’lık Alienware ürünü ayrıca size piyasadaki en ileri teknolojiyi sunar. Samsung, şirketin Quantum Dot-OLED panelinin, daha dolgun renkler ve daha yüksek parlaklık seviyeleri nedeniyle LG’nin rakip OLED teknolojisinden daha üstün olduğuyla övünüyor.

QD-OLED teknolojisini LCD destekli bir IPS PC monitörüyle karşılaştırırsanız, iyileştirmeler özellikle güçlüdür. Samsung’un paneli gerçek siyahları görüntüleyebilirken, bir IPS paneli siyah renkler yaymaya çalışırken hayaletimsi griler ile yetinmek zorunda.

QD OLED ekran

Alienware’in QD-OLED ekranı (sağda) ile LG IPS monitör karşılaştırması. (Michael Kan)

Alienware’in AW3423DW’sindeki diğer özellikler arasında 175 Hz’lik yüksek yenileme hızı, G-Sync Ultimate desteği ve 3440 x 1400 ekran çözünürlüğü bulunur. Monitörde ayrıca 1800R kavis var. Ancak Samsung, ekranın sorunları rakip OLED panellerden daha iyi azaltmak için tasarlanmış olmasına rağmen, QD-OLED panelinin yanma sorunları yaşayabileceğini söylüyor.

AW3423DW incelememiz için bizi izlemeye devam edin. CES’te Dell, monitörün 5 Nisan’da Avrupa’ya gelmeden önce 29 Mart’ta Kuzey Amerika’da piyasaya çıkacağını söyledi.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK