Dezavantajlı Uzaktan Eğitim: K-12 Öğrencilerinin %30’u Yeterli İnternet Erişimine Sahip Değil

Dezavantajlı Uzaktan Eğitim: K-12 Öğrencilerinin %30’u Yeterli İnternet Erişimine Sahip Değil

3
0
PAYLAŞ

COVID-19, son iki yılda okulları kapanmaya zorladı ve ABD’de 50 milyon K-12 devlet okulu öğrencisini uzaktan öğrenmeye itti. Ancak şimdi bile, bu öğrencilerin önemli bir kısmı dijital uçurumun yanlış tarafında mahsur kaldı.

Uzaktan eğitimin çalışması için öğrencilerin hem internet hizmetlerine hem de internet özellikli cihazlara yeterli erişimi olması gerekir. Ne yazık ki, Common Sense Media’nın Uzaktan Eğitim raporu, K-12 öğrencilerinin kabaca %30’unun bu gereksinimlerden birine veya her ikisine sahip olmadığını gösteriyor.

dijital bölünme istatistikleri

Bu, çevrimiçi öğrenme araçlarına erişimi olmayan 15 ila 16 milyon çocuk demektir. Bunun yaklaşık 5 ila 6 milyonu yeterli internet bağlantısına sahip değil ve 1 milyonu uygun uzaktan eğitim cihazlarına sahip değil. Common Sense Media, yaklaşık 9 milyonunun “tamamen bağlantısız” olduğunu söylüyor.

Bu dijital olarak bölünmüş öğrenciler nerede? Kentli çocukların %21’i ve banliyölerdeki çocukların %25’i ile karşılaştırıldığında, kırsal kesimdeki öğrencilerin yaklaşık %37’si yeterli bağlantıya sahip değildir. Etnik kökene göre, Latinx’in %26’sı, Siyahların %30’u ve Kızılderili öğrencilerin %35’i, Beyaz çocukların sadece %18’ine kıyasla bağlantısız.

erişimi olmayan öğrenciler

Teksas ve Kaliforniya’nın her birinin erişimi olmayan 1,5 milyondan fazla öğrencisi var, ancak ABD’nin güneyindeki eyaletler, çevrimiçi öğrenme araçlarına erişemeyen öğrencilerin en yüksek oranına sahip. Common Sense Media’nın raporu, Mississippi öğrencilerinin %50’sinin, ülkedeki en yüksek oran olan erişime sahip olmadığını gösteriyor. Arkansas, Alabama, Oklahoma, Louisiana, New Mexico, Tennessee, Kentucky, Missouri ve Batı Virginia takip ediyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Yeterli internet bağlantısı olmayan öğrencilerin yüzdesi ile yeterli cihazı olmayan öğrencilerin yüzdesi karşılaştırıldığında, en büyük sayısal uçurumun sırasıyla Mississippi, Arkansas, Alabama, Oklahoma ve New Mexico’da olduğu belirlendi. En büyük bölünmelere sahip eyaletlerde, öğrencilerin yarısı uzaktan eğitim için ihtiyaç duydukları internet erişimine sahip değil.

orantılı durum verileri

En küçük bölünmeler California, Colorado, Connecticut, DC, Delaware, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, Utah ve Washington’da bulunuyor. Buna rağmen, bu eyaletlerde dört öğrenciden biri hala internetten yoksun.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK