elma M2? 2022 için yeni MacBook’lar mı? Bilmeniz Gereken Mac...

elma M2? 2022 için yeni MacBook’lar mı? Bilmeniz Gereken Mac Söylentileri

22
0
PAYLAŞ

Apple, son birkaç yılda bazı büyük hamleler yaptı ve Intel işlemcilerini ARM teknolojisini kullanan Apple tarafından tasarlanan ilk nesil M1 yongaları ile değiştirdi. Apple MacBook Pro veya Mac masaüstü incelemelerimizden herhangi birine hızlı bir bakış, bu yeni sistemlerin büyük bir başarı olduğunu açıkça ortaya koyacaktır. Ama muhtemelen Apple henüz bitirmedi.

Bir yıldan uzun süredir önemli sürümlerin piyasaya sürülmesinden sonra, en yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ların yanı sıra 24 inç iMac masaüstünün (ve 21 inç iMac’in sessiz sonu ve güçlü iMac’in sessiz sonu) görücüye çıktı. Pro), 2022’de ek yeni Mac ürünleri için beklentiler yüksek. Ve söylentilere göre bazı büyük şeyler geliyor.

Yeni işlemcilerden yenilenen tasarımlara kadar Apple, 2022’de birkaç yeni ürünü piyasaya sürmeye hazır görünüyor ve bu duyurulardan ilki sadece birkaç hafta sonra olabilir.


İşlemci Tahmini: Yeni Apple M2, Yükseltilmiş M1 Max

Apple düzenli olarak şirketin yeni ürünlerini duyurduğu özel etkinlikler düzenler ve yöneticilere yeni ürünler ve teknolojiler hakkında ayrıntıları paylaşma fırsatı verir. Pekala, bir sonraki büyük Apple etkinliği muhtemelen bu baharda, geleneksel olarak Mart veya Nisan’da gerçekleşiyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yakın tarihli bir raporu, henüz duyurulmamış bahar etkinliğinin 8 Mart’ta gerçekleşeceğini ve yeni işlemcilerden yeni MacBook’lara ve Mac masaüstlerine kadar çeşitli potansiyel duyuruların olacağını tahmin ediyor.

Apple M1 işlemcinin yakından görünümü

İlkbahar 2022 etkinliği için en büyük söylenti duyurusu, uzun zamandır beklenen Apple M2 işlemcisi. Haber kaynağı Nikkei Asia’ya göre, yeni çipler aylardır üretimde ve bu da güncellenen işlemcilerin ürünlere bu bahar kadar erken ulaşabileceği yönündeki spekülasyonları körüklüyor.

Apple’ın kendi çip tasarımını kullanan ilk işlemci olan Apple M1 işlemcisinin 2020’de başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra, M1 serisi 2021’de genişletildi. M1 Pro ve M1 Max işlemcilerin piyasaya sürülmesi, ARM tabanlı CPU’yu ek işleme ile hızlandırdı. çekirdekler ve daha fazla işlem gücü.

Diğer erken sızıntılar, 10 yüksek performanslı çekirdek ve iki düşük güçlü çekirdek kullanan Apple M1 Max’in yükseltilmiş bir sürümünün gelebileceğini gösteriyor. Yeni çip, M1 Max’in 10 çekirdeğinden (sekiz performans, iki düşük güç) toplam çekirdek sayısını artırabilir ve ek düşük güçlü çekirdekler olmadan ham işlem gücü ekleyebilir. Buradaki spekülasyon, sabit bir masaüstünün pil gücüne dayanmadığı ve daha güçlü performans çekirdekleri için gerektiği kadar güç çekebileceği için çok fazla verimlilik odağına ihtiyaç duymamasıdır.


Yeni MacBook’lar: Mac Dizüstü Bilgisayarlar Yenileniyor

Beklenen M2 işlemci duyurusu, bu yıl beklenen MacBook Air ve MacBook Pro’nun yeni M2 donanımlı sürümleriyle birlikte MacBook serisine birçok söylenti güncellemesi getiriyor.

Macbook Air

MacBook Air, 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen Apple’ın M1 işlemcisini alan ilk cihazlardan biriydi. Mükemmel işlem gücü ve şimdiye kadar gördüğümüz en uzun pil ömrüyle, Apple’ın yeni donanımı için büyük bir kazançtı ve muhtemelen bir kazanımdır. Beklenen M2 işlemciyi alan ilk ürünlerden.

2020'den itibaren Apple MacBook Air

Apple MacBook Air 2020 (Fotoğraf: Zlata Ivleva)

Gurman, ince dizüstü bilgisayar için büyük şeylerin geldiğini ve yeni modelin “ürün tarihindeki en büyük MacBook Air yeniden tasarımını” alacağını bildiriyor. Ünlü sızıntı kaynağı Jon Prosser, MacBook Air’in 2021 iMac’te gördüğümüz gibi birkaç farklı renkte geleceğini bildiriyor. Ancak tasarım değişiklikleri burada bitmiyor.

Söylentiye göre 2022 MacBook Air'in sanatçı sunumu

Söylentiye göre 2022 MacBook Air’in sanatçı sunumu (Resim: Ian Zelbo)

Diğer sızıntılar, ikonik kama profilini ortadan kaldıran yeni bir kare tasarımdan USB 4 bağlantı noktaları ve bir MagSafe şarj cihazının yanı sıra 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’da bulunana benzer çentikli bir ekrana kadar her şeyi öneriyor. dizüstü bilgisayar.

Ve Apple’ın ünlü ince MacBook’unun her zamankinden daha ince ve daha hafif olması bekleniyor, ancak ileride Air olarak adlandırılmayabilir. Yine de bu son ipucunu biraz tuzla alacağız. Bu sızıntıların çoğu, tedarik zincirindeki, bir ürünün markalı adını nadiren bilen ve yalnızca bitmiş ürünün ayrı parçalarıyla çalışan kişilerden kaynaklanır.

MacBook Pro

9to5Mac tarafından bildirildiği üzere Gurman, mevcut M1 destekli modelin yerine yeni bir giriş seviyesi MacBook Pro’nun da duyurulacağını tahmin ediyor. Yeni M2 işlemciye ek olarak, yeni MacBook Pro, TouchBar’dan vazgeçecek ve mevcut MacBook Pro modellerine gelen aynı genişletilmiş bağlantı noktası seçimine sahip olacak.

Arkadan görülen MacBook Pro 14 inç

Apple MacBook Pro (14 inç) (Fotoğraf: Molly Flores)

Bu aşağı yönlü model, premium M1 Pro ve M1 Max modellerinden daha düşük bir fiyatla yeni uygun fiyatlı MacBook Pro olarak hizmet edecek. Diğer değişiklikler arasında daha küçük depolama birimleri ve mini LED veya ProMotion teknolojisi olmayan ekranlar yer alacak. Görünüşe göre bu yeni MacBook Pro, uygun fiyatlı MacBook Air ile halihazırda satılmakta olan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri arasında konumlandırılabilir.


Apple Masaüstü Bilgisayarlar: Büyük ve Küçük Değişiklikler

Gurman, masaüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda, en yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda görülen daha güçlü M1 Pro ve M1 Max’i içeren yeni modellerin yanı sıra henüz duyurulmamış yeni işlemcilerle birlikte birkaç yeni Mac’in geldiğini düşünüyor. İster yeni M2 yongası ister genişletilmiş M1 Max olsun, söylentili CPU’lar Mac masaüstü bilgisayarlar için büyük değişiklikler anlamına gelebilir.

mini mini

Pek çok Mac mini söylentisi arasında ilki, Apple M1 Pro ve M1 Max işlemcilerinin dahil edilmesi ve Mac mini serisinin mevcut daha güçlü CPU’larla genişletilmesidir.

Söylentilere göre 2022 Mac mini'nin sanatçı sunumu

Söylentilere göre 2022 Mac mini’nin sanatçı sunumu (Resim: Ian Zelbo)

İlk M1 işlemci masaüstü çıkışını 2020’nin sonlarında Mac mini’de yaptı ve ilk söylenti M2 işlemcinin en küçük Mac’e de ilk önce gelebileceği yönündeydi.

Prosser, Mac mini’nin mevcut tamamen metal tasarımdan daha ince bir genel profile ve Pleksiglas benzeri bir üst panele sahip daha küçük bir kasaya geçerek oldukça önemli bir tasarım güncellemesi alabileceğini bildirdi. Hatta birden fazla renk seçeneği olabilir, ancak sızıntı yapanlar bile bu noktada şüpheli, bu yüzden istediğiniz gibi alın.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Yeni tasarım ayrıca dört Thunderbolt bağlantısı, çift USB bağlantı noktası, kablolu Ethernet ve HDMI çıkışı ve yeni bir manyetik güç konektörü ile daha geniş bir bağlantı noktası seçimine sahip olabilir.

Apple iMac ve iMac Pro

Bu söylentilerden biri, mevcut 24 inçlik modelden daha büyük bir ekrana sahip yeni bir iMac. Bu ekran boyutunun ne olabileceği havada uçuşuyor, bazı söylentiler 27 inçlik ekran panellerinden şu anki 27 inç iMac’e benzer olacak ve diğerleri 30 inç veya daha fazla ekran boyutu öneriyor.

Apple iMac 2021 sarı renkte

Apple iMac (2021) (Fotoğraf: Molly Flores)

Ayrıca Apple’ın yüksek güçlü hepsi bir arada masaüstü bilgisayarının güncellenmiş bir sürümüne sahip yeni bir iMac Pro’dan da bahsediliyor. Display Supply Chain Consultants CEO’su Ross Young, diyor yeni iMac Pro’nun ekranı için mini LED arka ışık teknolojisi ile bu yaz gelebileceğini söyledi.

PCMag logolu Apple iMac Pro

Apple iMac Pro (Fotoğraf: Zlata Ivleva)

Yaratıcı profesyoneller için ilk hepsi bir arada Mac’in devamı olarak, yeni bir iMac Pro’nun, ilk iMac Pro’yu özel kılan aynı türden güçlü işleme ve muazzam RAM desteğine sahip olmasını beklerdik. Bunun, en iyi MacBook Pro modellerinde sunulan aynı M1 Max işlemciye mi yoksa başka bir şeye mi sahip olduğu başka bir sorudur.

WCCFTech tarafından bildirilen söylentilere göre, mevcut 10 çekirdekli M1 Max, 10 yüksek performanslı çekirdek ve iki düşük güçlü çekirdek kullanan 12 çekirdekli bir yapılandırma ile daha güçlü bir kardeş alabilir ve güç verimliliğine daha az vurgu yapabilir. her zaman takılı masaüstü.

Apple Mac Pro: Son Intel Durdurma

Son olarak, Mac Pro masaüstü, Apple’ın ürettiği en güçlü Mac’tir, ancak aynı zamanda Intel donanımını kullanan son masaüstü bilgisayardır. Apple’ın iki yıllık planlı Apple Silicon’a geçişinin ikinci yılına girerken, insanlar yeni bir Mac Pro’yu yakından izliyor.

Apple Mac Pro ve Pro Display XDR monitör

Apple Mac Pro (Resim: Apple)

Ancak mevcut Mac Pro’nun 28 çekirdekli Intel Xeon işlemcisinin saf gücüyle eşleşmek küçük bir başarı değil. Mevcut söylentiler, mevcut M1 Max’in üzerindeki yeni M1 işlemcilerin Mac Pro için 20 veya 40 çekirdekli modellerde tanıtılacağını gösteriyor. Bunlar, düzinelerce performans çekirdeği ve verimlilik çekirdeğinin yanı sıra 64 ve 128 çekirdekli grafik seçenekleri sunar.

Daha büyük soru, yeni Mac Pro’nun peynir rendesine benzemesiyle ünlü/rezil olan mevcut kasa tasarımıyla aynı modern kasa tasarımına sahip olup olmayacağı olabilir. Özellikle mevcut Mac Pro’nun mevcut üretim hattını bozmadan donanımı değiştirmeyi kolaylaştırması gereken modüler bir dahili kurulum kullandığını düşündüğünüzde, Apple’ın mevcut masaüstü tasarımına bağlı kalması oldukça muhtemel görünüyor.

Apple’ın yeni Mac’lere ek olarak, muhtemelen Apple’ın mevcut iPhone 13 serisinde kullanılan aynı A15 yonga seti ile bu baharda yeni bir iPhone SE’yi piyasaya sürmesi bekleniyor.

Elma hayranları?

bizim için kaydolun Haftalık Elma Özeti En son haberler, incelemeler, ipuçları ve doğrudan gelen kutunuza teslim edilen daha fazlası için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK