FBI, Genç Erkeklere Karşı Cinsel Şantaj Programları Kullanan Çevrimiçi Yırtıcılara Karşı Uyardı

FBI, Genç Erkeklere Karşı Cinsel Şantaj Programları Kullanan Çevrimiçi Yırtıcılara Karşı Uyardı

31
0
PAYLAŞ

FBI, genç erkekleri hedef alan ve kurbanları çıplak fotoğraflar veya cinsel videolar üretmeye zorlamayı içeren çevrimiçi “cinsel şantaj” planlarında rahatsız edici bir artış olduğunu fark etti.

Perşembe günü, ülke genelindeki FBI saha ofisleri, ajansın erkekleri kendilerine cinsel görüntüler göndermeye zorlamak amacıyla “genç kız kılığında yetişkinlerin artan sayıda raporu aldığını” söyledi.

Sextortion şemaları sosyal medya, oyunlar ve uygulamalar aracılığıyla gerçekleşebilir. FBI, “Yırtıcı (genç bir kız kılığında), genellikle 14 ila 17 yaşındaki genç bir erkeği video üzerinden açık bir faaliyette bulunmaya ikna etmek için aldatma ve manipülasyon kullanır, bu daha sonra avcı tarafından gizlice kaydedilir” dedi. uyarı. “Yırtıcı, daha sonra kayıtları yaptığını ve kurbanı çevrimiçi olarak yayınlanmasını önlemek için para için şantaj yapmaya çalıştığını ortaya koyuyor.”

Sextortion yeni bir şey değil; FBI istatistiklerine göre, ajans geçen yıl çok çeşitli cinsel şantaj planları için 18.000 şikayet aldı ve bu da 13,6 milyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen kayıplarla sonuçlandı. Ancak Utah’daki bir FBI ajanı, KSL.com haber kaynağına, artık her hafta genç erkekleri içeren birkaç dava aldıklarını söyledi; bu, ayda bir davadan arttı.

FBI, ebeveynleri çocuklarıyla sosyal medya kullanmanın tehlikeleri ve gizlilik ayarlarının nasıl kalibre edileceği hakkında konuşmaya çağırıyor. “İnsanların çevrimiçi ortamda herhangi bir şey veya herhangi biri gibi davranabileceğinin farkında olun. Videolar ve fotoğraflar, bir kişinin iddia ettiği kişi olduğunun kanıtı değil” diye ekledi ajans.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

FBI ayrıca kurbanları, suçluları durdurmaya yardımcı olmak için federal müfettişlerle iletişime geçmeye teşvik ediyor. FBI, “Bir çocuğun bir yetişkin tarafından Çocuk Cinsel İstismar Malzemesi (CSAM) olarak kabul edilen bir şeyi üretmeye zorlaması, suçlu için ömür boyu hapis cezasına kadar varabilen ağır cezalar taşır” dedi.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlikİzle Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK