FedEx, Dallas Yakınlarında Drone Teslimat Demosunu Duyurdu

FedEx, Dallas Yakınlarında Drone Teslimat Demosunu Duyurdu

34
0
PAYLAŞ

Dallas-Fort Worth metro kompleksi üzerindeki gökyüzü, FedEx’in Çarşamba günü duyurduğu drone ile teslimat testini başlattığı 2023’te biraz daha kalabalıklaşacak.

Önümüzdeki yıl Fort Worth civarında başlayarak, teslimat firması Elroy Air’den dikey bir kalkış ve iniş (VTOL) drone’u test edecek. Bir satış noktası olarak emisyonlar, ancak FedEx’in 300 millik bir menzil olacağını tahmin etmesine izin veriyor.

FedEx, bu kanatlı otonom uçakları müşterilerin önüne paketleri bırakmak yerine bir FedEx tesisinden diğerine “orta mesafe” gönderiler için yerleştirmeyi planlıyor. Basın açıklaması, Ocak 2020’de Bay Area merkezli Elroy Air ile çalışmaya başladığını söyledi.

Elroy’un Chaparral’ı, gövdesinin altında tutulan belli belirsiz kano şeklindeki bir bölmede 300 ila 500 libre kargo ile pervane ve rotor kombinasyonuyla uçar. FedEx’in duyurusu, bu testin olası bir genişlemesi hakkında daha fazla ayrıntı sağlamadı.

FedEx’in test uçuşları, şimdiden çok sayıda otonom uçuş testi görmüş olan bir gökyüzüne katılacak. UPS, 2017’de Tampa yakınlarında drone teslimatını test etmeye başladı ve Alphabet’in Wing yan kuruluşu, 2019’da Christiansburg, Va. çevresinde drone teslimatı denemelerine başladı (bir test müşterisi olarak FedEx ile).

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Ve drone teslimatı satış sahasını CBS’ye taşıyan Amazon 60 dakika 2013 yılında ABD genelinde hava sevkiyatı yapmak için Federal Havacılık İdaresi’nden 2020 yılında işletme izni aldı, ancak henüz düzenli operasyonlara başlamadı. Geçen hafta Insider, Amazon tarafından işletilen bir insansız hava aracının, yeniden düzenlenmiş bir FAA raporuna göre Oregon’da düştüğünü ve bir alanı ateşe verdiğini bildirdi.

FedEx, otonom araç teslimatını sahada değerlendiren lojistik hizmetleri saflarına da katıldı. Geçen Nisan ayında, Mountain View tabanlı Nuro’nun pille çalışan kendi kendini süren robotlarının yol denemelerinin açılışını yaptı; Bu kabaca golf arabası büyüklüğündeki araçlar, müşterilere paket göndermek için dört lastik üzerinde dönüyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK