FFXIV, “güvenliği artırma” ile bağlantılı Steam hesabı alıyor

FFXIV, “güvenliği artırma” ile bağlantılı Steam hesabı alıyor

36
0
PAYLAŞ

Square Enix, “hesap güvenliğini daha da artırmak ve dolandırıcılık önleme önlemlerini desteklemek” için Final Fantasy XIV’e bağlanan Steam hesabını tanıtıyor. Değişiklik, önümüzdeki ayın başlarında yürürlüğe girecek ve bu noktada, şapkanızı astığınız yer burasıysa, FFXIV hesabınızı Steam hesabınıza bağlamanız istenecek.

Hesabınızı bağlamak için Square Enix hesabınızda bulunanla eşleşen bir FFXIV lisansına sahip olmanız gerekir. Steam görünen adınıza tıklayarak, ‘hesap detaylarını’ seçerek ve ardından mağaza ve satın alma geçmişi altında ‘lisansları ve ürün anahtarı aktivasyonlarını görüntüle’ye tıklayarak lisansları doğrulayabilirsiniz. Ne tür bir hesabınız olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Mog Station’a gidebilir ve sizin için geçerliyse bir Steam gösterimi göreceğiniz ‘hizmet hesabı durumu’ menüsünü seçebilirsiniz.

Şu anda, sizin olsun ya da olmasın herkesin Steam hesabında oynamak için FFXIV oturum açma bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Ancak değişiklik yürürlüğe girdiğinde, FFXIV girişiniz bir Steam hesabına bağlanacaktır.

Tüm ayrıntılar için blog yazısının tamamını burada bulabilirsiniz.

YouTube küçük resmi

Bu ayın ilerleyen günlerinde, FFXIV’ün Yapımcı Yayınlarından Mektubu yayınlarından bir tane daha alacağız. Yönetmen Naoki Yoshida, Endwalker hakkındaki sorularınızı yanıtlamanın yanı sıra MMO’nun önümüzdeki on yılını da inceleyecek.

Yine de bunların hepsi çok uzaktaysa, yeni işler için FFXIV Reaper ve FFXIV Sage kılavuzlarımızla mevcut Endwalker genişletmesinden bolca yararlanabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK