Fortnite ‘Sağlam’ Gyro Hedefleme, Flick Stick Kontrollerini Tanıtıyor

Fortnite ‘Sağlam’ Gyro Hedefleme, Flick Stick Kontrollerini Tanıtıyor

20
0
PAYLAŞ

En son Fortnite güncellemesi, her ikisine de alışması biraz zaman alacak olan jiroskop hedefleme ve fiske vurma adı verilen iki yeni kontrol yöntemi sunuyor.

Epic Games’in açıkladığı gibi, Android ve Switch’teki Fortnite oyuncuları zaten jiroskop kontrollerinin tadını çıkarıyorlardı. Ancak oyunun v19.30’unda daha sağlam hale getirildi ve PS4, PS5 ve PC oyuncularının kullanımına sunuldu. Xbox sahipleri ve GeForce Now oyuncuları maalesef garip olanlardır.

Yukarıdaki videonun gösterdiği gibi, cayro nişan alma, oyun içinde nişan almak için gamepad’inizi veya cihazınızı döndürmenize olanak tanır. Bu, özellikle siz, o veya her ikiniz hareket halindeyken bir düşmana odaklanmaya çalışıyorsanız yararlı olabilir. Savaş için Aktif Modda, jiroskop seçenekleri arasında “Yalnızca Kapsam”, “Kapsam veya Hedefleme”, “Kapsam, Hedefleme, Hasat” veya “Her Zaman” bulunur.

Hangi ayarı seçerseniz seçin, hem yatay hem de dikey hareket için hassasiyet için ayarlanabilir. Gyro hedeflemeyi açmak veya kapatmak, ayarlarda “Dokunma ve Hareket” sekmesini ziyaret ederek elde edilir.

Ayrıca aynı sekmede, fiske çubuğunu açma yeteneği de var. Etkinleştirildiğinde, kamerayı belirli bir yöne hızlı bir şekilde döndürmek için sağ çubuğun kullanılmasına izin verir. Ancak bu, artık yukarı veya aşağı bakamayacağınız anlamına gelir, bu nedenle jiroskop hedefleme etkinleştirilmedikçe fiske vurma çubuğu kullanılamaz.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Epic, jiroskop kontrollerinde yeni olan oyuncuların, ilk etkinleştirildiğinde herhangi bir ayarı değiştirmemelerini ve öğrenirken kaydırma çubuğunu devre dışı bırakmalarını önerir. Deneyimli jiroskop oyuncularının ayarı “Her Zaman” olarak değiştirmeleri ve ardından gerektiğinde devre dışı bırakmak için başka bir girişi bağlamaları önerilir. Ayrıca gyro nişan almanın oyunda nişan alma yardımını otomatik olarak devre dışı bıraktığını da belirtmekte fayda var.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK