God of War’ın ilk gününde Steam oyuncularının sayısı Horizon Zero Dawn’dan sadece...

God of War’ın ilk gününde Steam oyuncularının sayısı Horizon Zero Dawn’dan sadece biraz daha düşük

6
0
PAYLAŞ

God of War, PlayStation 4’teki en iyi oyunlardan biri ve şimdi PC’deki en iyi oyunlardan biri olmak üzere. Tahmin edebileceğiniz gibi, God of War gerçekten de Steam’deki en yeni sürüm. Şu anda platformda en çok satan oyun ve bugün Steam’in en çok oynanan 25 oyunu arasına girdi. Son büyük PlayStation PC bağlantı noktasından sadece biraz daha düşük olmasına rağmen, dört yıllık bir oyunun 50 dolarlık bir bağlantı noktası için fena değil.

God of War, SteamDB tarafından açıklandığı gibi bugün 49.411 eşzamanlı oyuncuyla zirveye ulaştı. Horizon Zero Dawn lansman gününde 56.557 ile zirveye ulaştı, bu nedenle Steam’deki birinci taraf Sony oyunlarına olan talep son birkaç yıldır sabit kalmış gibi görünüyor. (505 Games tarafından PC’de yayınlanan eski bir PlayStation özel oyunu olan Death Stranding, lansman sırasında 32.515’te zirveye ulaştı.)

God of War’ı, şimdi 109.341’lik devasa bir oyuncu tabanına ulaşan eski bir konsola özel olan Monster Hunter Rise ile karşılaştırmak cazip gelebilir. Ancak Monster Hunter yalnızca bir yıl önce ve çok daha az güçlü donanımda piyasaya sürüldü, bu nedenle muhtemelen bu durumda çok daha fazla oyuncu PC bağlantı noktasını bekliyordu.

God of War PC bağlantı noktasına verilen yanıt sağlam oldu. Eleştirmenlerin (bizimkiler dahil) incelemelerinin yanı sıra, oyun şimdiden binlerce Steam incelemesi topladı ve ona “son derece olumlu” notlar verdi.

YouTube küçük resmi

Donanımınızdaki oyun performansından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, en iyi God of War ayarları kılavuzumuza göz atın.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK