GOG, retro PC oyunlarına yeniden odaklanmak istiyor

GOG, retro PC oyunlarına yeniden odaklanmak istiyor

21
0
PAYLAŞ

GOG bir zamanlar retro PC oyunlarını yasal olarak kitlelere sunmanın ön saflarındaydı, ancak yıllar geçtikçe mağaza Steam’in beğenileriyle rekabet edebilmek için modern oyunlara ve özelliklere giderek daha fazla odaklandı. Şimdi, mağazayı yönetenler onu köklerine döndürmek istiyor: eski güzel oyunlara odaklanan bir hizmet.

Şirket yeni bir blog gönderisinde “Başlangıçta GOG, Eski Eski Oyunlar anlamına geliyordu” diyor ve ekliyor: “Şirketin fikri, eski oyunları yasal ve kullanımı kolay bir şekilde oynama isteğinden doğdu. Klasik oyunların gönlümüzde özel bir yeri olduğu için, onları öne çıkarmaya daha fazla önem vermek istiyoruz. Bu, GOG’un bir kez daha klasik PC oyunları için en iyi yer olmasını hedeflediğimiz anlamına geliyor.”

Bunun pratik anlamda ne anlama geldiğine dair bir fikir edinmek için The Wheel of Time’ın son sürümüne bakabilirsiniz. Robert Jordan’ın roman serisinin 1999 uyarlaması, modern bilgisayarlarda modern çözünürlüklerde çalışacak şekilde güncellenen GOG ve Nightdive Studios’un nezaketiyle yeniden düzenlendi.

Lisans sahiplerini unutulmuş bir oyunun modern bir şekilde yeniden yayınlanması konusunda anlaşmaya varmak kolay bir iş değil (sadece No One Lives Forever’ı düşünün), ne de bu oyunları modern makinelerde çalıştırmak. GOG bu işte yavaşlamıyor. Şirket, bu oyunları en iyi şekilde çalıştıran özel yazılımlar elde etmek için DOSBox gibi öykünücülerin arkasındaki geliştiricilerle çalışmaya devam ediyor ve kılavuzlar, kılavuzlar ve haritalar gibi şeylerin oyunların yanında korunmasını sağlamak için Video Game History Foundation’daki insanlarla ortaklık kuruyor. .

Şimdilik, GOG, PC oyunlarının sunabileceği en temel 500 klasikten oluşan “İyi Eski Oyunlar”ın küratörlüğünde bir listesini ekliyor.

Eski oyunlar asla ölmez, ölmemeli de.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK