Google Asla Satın Alamayacağımız Akıllı Bir Lamba Yaptı

Google Asla Satın Alamayacağımız Akıllı Bir Lamba Yaptı

46
0
PAYLAŞ

Google, entegre Google Asistan ile bir akıllı lamba yarattı, ancak bu tüketiciler için değil ve bir akıllı ev ürünü haline gelmesi pek olası değil.

Google tasarımcısı Ben Gold, geçen hafta dairesel tabanlı, ince oyuklu ve üstte hap şeklinde döner işaretçili basit beyaz bir lamba olan “dLight” hakkında tweet attı.

“Dev bir teknoloji şirketinde çalışmak tuhaf ve havalı.” altın yazdı. “Az önce evde tasarlanmış ve üretilmiş, çalışanlar dışında kimsenin kullanımına açık olmayan bir lamba aldım. Bu, büyük olasılıkla hiçbir zaman halka satılmayacak koca bir ürün.” Takip eden bir tweet’te, lambanın adını doğruladı (“ışık” veya hatta “zevk” üzerine bir oyun).

9to5Google’ın bildirdiğine göre dLight, evden çalışma kurulumlarını geliştirmek ve “görüntülü aramalar için optimum aydınlatma” sağlamak için tasarlandı. Google Asistan sesli komutlarıyla kontrol edilebilmesine rağmen, yerleşik bir mikrofona sahip görünmüyor; USB-C bağlantı noktası, cihazın kolay şarj edilmesini sağlar ve kablosuz (OTA) ürün yazılımı güncellemeleri, daha fazla özelliğin geleceğini önerir.

Akıllı lamba, süper özel kullanılabilirliğine rağmen, internetin dikkatini hızla çekti, Gold’u tweet atmaya teşvik etmek yeni ışığının bir görüntüsünü paylaştıktan sadece saatler sonra, “Vay canına, insanların yanan lamba yüzünden bu kadar yorulacağını tahmin etmemiştim.” Özellikle yalnızca Google çalışanlarına yöneliktir (şirketin dahili mağazasından sipariş verebilir).

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Akıllı bir lambaya sahip olmak için Google çalışanı olmanıza gerek yok. Philips Hue Iris ve Amazon Echo Glow dahil olmak üzere bir dizi ticari seçenek var. Veya sadece mevcut bir lambayı aydınlatmak istiyorsanız, PCMag’in En İyi Akıllı Ampuller koleksiyonuna bakın.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK