Google, beyaz gürültü ortam sesi değişikliğinden sonra tepkiyle karşı karşıya

Google, beyaz gürültü ortam sesi değişikliğinden sonra tepkiyle karşı karşıya

41
0
PAYLAŞ

İster çatırdayan bir şöminenin sesiyle çalışmayı tercih edin, ister uykuya dalmanıza yardımcı olması için denizin seslerine ihtiyaç duyun, Google Asistan uykuya dalmanıza yardımcı olacak bir dizi rahatlatıcı beyaz ses sunar veya en azından öyle oldu.

9to5Google’a göre, şirket “beyaz gürültü” sesini değiştirmiş gibi görünüyor – normal kullanıcıları üzecek şekilde.

İnsanlar Çarşamba günü değişikliği fark ettiler ve akorların aniden “çok daha sessiz” ve “boğuk” olduğundan, her saat yerine her 10 ila 30 dakikada bir tekrarlandığından şikayet ettiler.

Google Nest Community forumunda bir kullanıcı, “Kulaklarım tıkalı falan sandım” diye yazdı. “Google’dan bir yükseltme olduğunu öğrenmeden önce evimin çevresinde birkaç farklı cihaz denedim. Yürümeye başlayan çocuğum gürültüdeki değişikliği fark etti ve şimdi geceleri uyanıyor. Lütfen orijinal sese dönün” dediler. “Çok daha güzeldi.”

Google Asistan, bir avuç doğa sesi, salınan fanların uğultusu ve sentetik beyaz gürültü dahil olmak üzere çeşitli ortam sesleriyle birlikte gelir. Saatlerce rahatlatıcı ses için “Ok Google”, ardından “Rahatlamama yardım et” veya “Nehir sesleri çal” demeniz yeterli. Ancak geçen haftaki güncelleme – döngüler arasında fark edilir bir duraklama ile daha sessiz bir parça ile tamamlandı – hem yetişkinleri hem de çocukları boşalttı. Nest Community sayfası ve Reddit arasında, sorun bir haftadan kısa bir sürede yüzlerce yorum aldı.

Kanadalı bir kullanıcıya göre, “Her gece yürümeye başlayan çocuğum için oynuyorum ve bu değişiklikten gerçekten rahatsız ve açıkçası bunu anlamıyor”. “Lütfen uyku programımızı ve akıl sağlığımızı koruyabilmemiz için eski sürümü geri almanın bir yolu olsun.”

Editörlerimiz tarafından önerildi

Birisi orijinal sesi uygun bir şekilde Google Drive’da paylaştı, böylece en çaresiz kullanıcılar dosyayı YouTube Music’e yükleyerek ve yatmadan önce hoparlörlerine aktararak meseleleri kendi ellerine alabilirler. Veya, gerçek sesler konusunda telaşlı değilseniz, ancak odaklanmanıza yardımcı olacak biraz arka plan gürültüsüne ihtiyacınız varsa – YouTube’da çok sayıda seçenek var.

Google, PCMag’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK