Google, Chrome’un Sıfır Gün Güvenlik Açığını Etkin Olarak Kullanan Yamaları Düzeltiyor

Google, Chrome’un Sıfır Gün Güvenlik Açığını Etkin Olarak Kullanan Yamaları Düzeltiyor

37
0
PAYLAŞ

Google Chrome’un en son sürümü, aktif olarak yararlanılan bir sıfırıncı gün güvenlik açığını düzeltir.

Şirket, Adam Weidemann ve Clément Lecigne tarafından bildirilen “Animasyonda ücretsiz kullanım” kusuruna atıfta bulunarak, “Google, CVE-2022-0609 için bir açıktan yararlanmanın doğada var olduğuna dair raporlardan haberdardır” diyor. Google’ın kendi Tehdit Analiz Grubu.

Google, Chrome’un bu sürümüyle (98.0.4758.102) diğer yedi güvenlik açığını (ve üç açıklanmayan güvenlik açığını) yamaladığını da söylüyor. CVE-2022-0609 dahil olmak üzere bu güvenlik açıklarının çoğu, şirketin önem derecesine göre Yüksek derece aldı. Biri Orta derece aldı.

BleepingComputer, bunun Chrome’da Google’ın bu yıl şimdiye kadar yamaladığı ilk sıfır gün güvenlik açığı olduğunu belirtiyor. Tarayıcının popülaritesi göz önüne alındığında, muhtemelen son olmayacak. Şirket, 2021 boyunca 16 benzer güvenlik açığını düzeltti.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Google, Chrome 98.0.4758.102 sürümünün Windows, Mac ve Linux için hem Kararlı hem de Genişletilmiş Kararlı sürüm kanallarında kullanıma sunulduğunu söylüyor; güncelleme “önümüzdeki günlerde/haftalarda” tüm cihazlara ulaşmalıdır. Chrome kullanıcıları manuel olarak da güncelleme yapabilir ve yapmalıdır.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK