Google, Flex ile Chrome OS’yi Eski Windows PC’lere, Mac’lere Getirmeyi Amaçlıyor

Google, Flex ile Chrome OS’yi Eski Windows PC’lere, Mac’lere Getirmeyi Amaçlıyor

45
0
PAYLAŞ

Google, eski Windows PC’lere ve Mac sistemlerine ücretsiz olarak yüklenebilen ve onlara Google destekli cihazlar olarak yeni bir hayat veren yeni bir Chrome OS sürümü tasarladı.

Chrome OS Flex, bir gün Google’ın “indirmesi ücretsiz” bir işletim sistemi haline gelecek. İlgilenen kullanıcılar, daha sonra istenen makineye Chrome OS Flex’i yüklemek için kullanılabilecek bir USB sürücüsüne indirebilecekler.

Google, “Eskiyen PC’leri ve Mac’leri elden çıkarmak yerine, e-atığı azaltmak için modern ve hızlı bir işletim sistemiyle yenileyin” diyor. Chrome OS Flex, yalnızca 4 GB RAM, 16 GB depolama ve Intel veya AMD x86 işlemci gerektirir.

Google, 2020’de Neverware’i satın aldıktan sonra Chrome OS Flex’i geliştirdi. Şirketin ücretsiz CloudReady yükleyicisi, eski bir Windows PC’yi bir Chrome cihazına dönüştürmeyi kolaylaştırabilir. Google, “O zamandan beri CloudReady’nin avantajlarını Chrome OS’nin yeni bir sürümüne entegre etmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diyor.

Ortaya çıkan Chrome OS Flex, ilk olarak bir erken erişim programı aracılığıyla beta olarak gelir, bu nedenle çalıştırmayı denerseniz bazı hatalar bekleyebilirsiniz. Şirket tam bir kurulum kılavuzu oluşturmuştur. Yazılımın kendisi, mevcut Chrome OS ile aynı kod tabanına ve yayın kadansına sahiptir, bu nedenle deneyim aynı olmalıdır.

Chrome OS Flex kurulum adımları.

Şimdilik Google, işletmeler ve okullar için Chrome OS Flex’i pazarlıyor. Her iki grup da büyük bilgisayar filolarına sahip olma eğilimindedir, bu da zamanla eskiyebilir ve bu da makineleri yavaş, alakasız ve hatta yerleşik Windows işletim sistemi artık desteklenmiyorsa güvensiz hale getirir.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Buna karşılık Google, Chrome OS Flex’in makineleri tekrar hem kullanışlı hem de güvenli hale getirebileceğini söylüyor. “Chrome OS Flex, saniyeler içinde açılıyor ve zamanla yavaşlamıyor. Ve arka planda gerçekleşen sistem güncellemeleri ile kullanıcılar için daha az kesinti oluyor” diye ekliyor şirket. Bir şirket veya okuldaki BT personeli, işletim sistemini bir USB sürücü veya ağ aracılığıyla makinelere dakikalar içinde kurabilir.

Google, “Önümüzdeki aylarda Chrome OS Flex’in kararlı bir sürümü kullanıma sunulacak ve o sırada CloudReady müşterileri ücretsiz olarak Chrome OS Flex’e yükseltilecek” diye ekliyor. Bu arada şirket, işletim sistemi için uyumlu cihazların bir listesini yayınladı.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK