Google, Güvenlik Araştırmacılarına 2021’de 8,7 Milyon Dolarlık Bir Rekor Ödendi

Google, Güvenlik Araştırmacılarına 2021’de 8,7 Milyon Dolarlık Bir Rekor Ödendi

33
0
PAYLAŞ

Google, 2021’de Güvenlik Açığı Ödül Programları aracılığıyla binlerce kusuru ifşa ettikleri için güvenlik araştırmacılarına rekor miktarda 8,7 milyon dolar ödediğini – bunun 300.000 doları hayır kurumlarına gidiyor – ödediğini söyledi.

Şirket, bu programların bir parçası olarak 62 ülkeden 696 güvenlik araştırmacısına ödeme yaptığını söylüyor. Bu, Android programına 119, Chrome programına 115 ve Google Cloud, Google Play ve diğer teknolojileri içeren programlara katkıda bulunan diğer birçok kişiye ayrılmıştır. Önde gelen araştırmacılardan bazıları, her biri yüzlerce güvenlik açığını açıkladı.

Google, “Bughunters.google.com’u 2021’de de başlattık,” diyor Google, “Google ürünlerini ve interneti güvenli ve emniyetli tutmaya adanmış bir genel araştırmacı portalı. Bu yeni platform, tüm VRP’lerimizi (Google, Android, Abuse, Chrome, ve Google Play) birbirine daha yakın ve tek bir giriş formu sağlayarak güvenlik hatalarının gönderilmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyor.”

Bu Güvenlik Açığı Ödül Programlarını bir araya getirmeye yardımcı olmanın yanı sıra, Google Bug Hunters platformunun “oyunlaştırma, ülke başına liderlik tabloları, belirli hatalar için ödüller/rozetler ve daha fazlasıyla etkileşim için daha fazla fırsat ve biraz sağlıklı rekabet!” sunması bekleniyor. şirket, “daha işlevsel ve estetik açıdan hoş bir lider panosu” olduğunu söylüyor.

Google, Google Bug Hunters platformunun, olası güvenlik araştırmacılarının Bug Hunter Üniversitesi aracılığıyla becerilerini geliştirmelerine yardımcı olması ve araştırmacıların keşfettikleri güvenlik açıkları hakkında raporlar yayınlamasını kolaylaştırması gerektiğini söylüyor. Platform, Google Bug Hunters markalı su şişeleri, çoraplar, bir kapüşonlu üst ve… tuvalet kağıdı ruloları da dahil olmak üzere yağma sunuyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Google, “Yeni Bug Hunters portalının lansmanı ile platformumuzu geliştirmeye devam etmeyi ve siz araştırmacılarımızı, platformumuzu ve Bug Hunter Üniversitesi’ni geliştirmenin yolları hakkında dinlemeyi planlıyoruz” diyor. “Google’ı, İnternet’i ve kullanıcılarımızı güvenli ve emniyetli hale getirdiğiniz için tekrar teşekkür ederiz!”

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK