Halo Infinite güncellemeleri çevrimiçi oynamayı iyileştirmeyi amaçlıyor

Halo Infinite güncellemeleri çevrimiçi oynamayı iyileştirmeyi amaçlıyor

34
0
PAYLAŞ

Halo Infinite geliştiricileri, FPS oyununun çevrimiçi deneyimini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışmakla meşgul. Geliştirici 343 Industries, çöpçatanlığı, eşleşme kararlılığını, çok oyunculu oynatma listelerini ve daha fazlasını geliştirmek için sunduğu bir dizi yeni güncellemeyi özetleyen bazı uzun gönderiler paylaştı.

Oyunun ‘Şubat Düzeltmesi’ Halo Waypoint gönderisinde, geliştiriciler “desync ve genel çevrimiçi deneyimin son zamanlarda endişe duyulan konular olduğunu” belirtiyorlar ve bunlardan bazılarını ele almayı amaçlayan bir dizi güncelleme ve ince ayar detaylandırdılar. ayrıca bir dizi farklı yönden çevrimiçi deneyimin nasıl çalıştığına kapsamlı bir bakış. Sandbox ekibinin baş mühendisi Richard Watson, geliştiricilerin eşleştirme sürecinde oyun sunucularına düşük ping önceliğini artırdığını açıklıyor.

Gönderi, “Bu adım, yerel oyuncularla eşleşmenize ve bu nedenle daha sık bir bağlantıya sahip olmanıza yardımcı olmalı” diye açıklıyor. “Bu yerel eşleşmelerden daha fazlasını elde ettikçe, daha fazla veri merkezinde oynama örnekleri de azalacaktır.”

Ek olarak, geliştiriciler “ilgili bölgelerinizden oyuncularla daha sık kaliteli maçlar yapabilmenizi sağlamak” için bazı ekstra adımlar attılar. Yaptıkları ince ayarların, diğerleri arasında Avustralya ve Asya da dahil olmak üzere daha az nüfuslu bölgelerde çöpçatanlık üzerinde gözle görülür bir etkisi olacağına inanıyorlar. Bu değişiklikleri sunan güncelleme bu hafta başlarında yayınlandı ve geliştiriciler sonuçların şimdiden “umut verici” olduğunu söylüyor.

YouTube küçük resmi

Yeni güncelleme aynı zamanda oyuncuların çevrimiçi maçlarını “coğrafi filtreleme” yapmasını engellemeli ve bu da çevrimiçi oyun istikrarını umarız iyileştirmelidir. “Coğrafi filtreleme” – geliştiricilerin ayrı, özel bir gönderide açıkladığı gibi – oyunun çöpçatanlık sisteminin “onlara yakınlardaki sunucularda barındırılan eşleşmeleri vermesini” sağlamak için sistem dosyalarını veya yönlendirici ayarlarını değiştirme sürecini ifade eder.

Bunun neden sorunlara yol açtığının tam mantığını o gönderide görebilirsiniz (bunu göstermek için atılan kullanışlı bir örnekle, daha az değil), ancak uzun ve kısa olan şudur: “Oyuncular bunu yaptığında, küçük bir sorun yaratır. maçı herkes için daha kötü hale getirme pahasına onlara fayda sağlar”. Bu, oyuncunun lobisindeki diğer kişiler için dengesiz eşleşmelere neden oluyordu, bu nedenle geliştiriciler şimdi bu işlemin kullanılmasını engelleyen bir değişiklik yaptı.

YouTube küçük resmi

Başka yerlerde, geliştiriciler son haftalarda hazırladıkları diğer bazı iyileştirmelerin ana hatlarını veriyor. Bunlar arasında, oyunun Büyük Takım Savaşı modu (“oyuncular tüm maçları daha hızlı ve daha tutarlı bir şekilde bulmalıdır”) için bazı eşleştirme hizmeti iyileştirmeleri ve hem dereceli hem de arenada çok oyunculu oynatma listelerinde Oddball’da yapılan ve bağlama maçlarının çözülme ve puanlanma şeklini değiştiren değişiklikler yer alıyor.

gönderiler yerine tıklım tıklım ama 343’ün çevrimiçi oyun konusundaki çalışmalarına ve her şeyin içine giren matematiğe (ve muhtemelen sihire) ayak uydurmaya hevesliyseniz araştırmaya değer. Cidden, bir sürü sunucu işlem süresi, atış kaydı ve çarpışma var konuş, o yüzden patlamış mısırını kap.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK