Hayır, Kojima Productions Sony tarafından satın alınmadı

Hayır, Kojima Productions Sony tarafından satın alınmadı

27
0
PAYLAŞ

Hideo Kojima’nın bu sabah erken saatlerde, Sony tarafından yayınlanan Death Stranding de dahil olmak üzere büyük serilerinin bir kolajı üzerinde PlayStation Studios logosunu gösteren oldukça önde gelen bir tweetinin ardından, Kojima Productions kurucusu açıkladı stüdyosunun “bağımsız bir stüdyo olduğunu ve olmaya devam edeceğini” söyledi.

Son haftalarda, Sony’nin Microsoft’un Bethesda ve en yakın zamanda Activision Blizzard dahil olmak üzere son yıllardaki yüksek profilli satın alımlarından bazılarına yanıt olarak bazı büyük isim geliştiricileri almaya yöneldiği konusunda son haftalarda birçok söylenti vardı. Kojima Productions kesinlikle böyle bir hamle için olası bir hedef gibi görünüyor – Death Stranding, Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlandı ve ilk olarak Playstation 4’te yayınlandı ve PC sürümü 505 Games’e lisanslandı.

Ancak böyle bir hamle, en azından şimdilik mümkün görünmüyor. Kojima’nın sözleri, daha büyük bir şirkete katılma planları olmadığını, ancak bu tür hamlelerin neredeyse kesinlikle önceden duyurulmayacağına işaret ediyor. Şimdilik, Hideo’nun sözüne kulak vermemiz gerekecek gibi görünüyor. O ve şirketi kesinlikle küçük bir alay konusuna yabancı değiller.

Bu anlaşmanın kart dışı kalması düşüncesi, Death Stranding veya Kojima Productions’ın diğer önceki çalışmalarının PC hayranları için hafif bir rahatlama olabilir. Ancak Sony’nin oyunlarını PC’de yayınlama fikrine giderek daha açık hale geldiğini belirtmekte fayda var. Death Stranding, üçüncü taraf bir geliştirme stüdyosundan gelen daha uç bir durum olsa da, son yıllarda Horizon Zero Dawn ve God of War dahil olmak üzere Sony’nin sahip olduğu birkaç büyük franchise’ın PC’ye çıktığını gördük.

Microsoft’un PC pazarına yaklaşımında büyük adımlar atması ile Sony, aksi halde konsollarını almaya ikna edilemeyecek bir pazardan elde edilebilecek potansiyel satışların farkına varmış gibi görünüyor. Şimdiye kadar teklifleri oldukça belirsiz adımlardı, bu yüzden muhtemelen yapmak zorunda kalacaklar. Ancak Sony’nin yaklaşımı, Kojima Productions’ın bir sonraki oyununun bizim için ne hazırladığını etkilememeli. En azından şimdilik.

Bu haber, yakın zamanda yayınlanan Death Stranding Director’s Cut’ı çekici hale getiriyorsa, Death Stranding Director’s Cut sistem gereksinimlerini kontrol ettiğinizden emin olun ve Death Stranding tasarrufunuzu oyunun yeni sürümüne nasıl aktaracağınızı görün. Bu senin zevkine uymuyorsa, şu anda PC’deki en iyi açık dünya oyunlarını da ele aldık.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK