Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araçlar Üretmek İçin Anlaştılar

Honda ve Sony Birlikte Elektrikli Araçlar Üretmek İçin Anlaştılar

29
0
PAYLAŞ

Honda ve Sony, birlikte elektrikli araçlar geliştirmeye odaklanan yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

Şaşırtıcı ortak girişim, bir dizi mobilite hizmeti sağlamanın yanı sıra 2025’te ilk EV’sini üretmeyi hedefliyor. Honda Motor Co.’nun CEO’su Toshihiro Mibe, iki Japon şirketinin neden birlikte çalışmaya karar verdiğini en iyi şekilde özetliyor:

“Sony ve Honda birçok tarihi ve kültürel benzerliği paylaşan şirketler olsa da, teknolojik uzmanlık alanlarımız çok farklı. Bu nedenle, iki şirketimizin güçlü yanlarını bir araya getiren bu ittifakın mobilitenin geleceği için büyük olanaklar sunduğuna inanıyorum.”

Sony’nin bakış açısından, Sony Group Corporation’ın Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, bunun anlamı ne olursa olsun, her şeyin “hareketlilik alanını duygusal bir hale getirmek” vizyonumuz olduğunu söylüyor.

Kurulmakta olan yeni şirketin kendi üretim tesisi olmayacak. Yeni araçlar için planlama, tasarım, geliştirme ve satış görevlerini yürütecek, ancak EV’ler Honda tarafından üretilecek. Sony mobilite hizmet platformunu yönetecek ve eminim ki kullanıcı arayüzünde ve her aracın bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla sunulan hizmetlerde de rol oynayacak.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Henüz yeni şirketin adını bilmesek de Sony, Ocak ayında CES’te Sony Mobility adında bir şirket kurduğunu duyurmuştu. Odak noktası, Sony’nin Vision-S EV’lerinin ticari lansmanını keşfetmekti. Hedef aynı kalıyor, ancak şirketin adının değişeceğinden şüpheleniyorum, şimdi Honda dahil.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK