Humble, Mac ve Linux desteğinden uzaklaşmaya başladı

Humble, Mac ve Linux desteğinden uzaklaşmaya başladı

31
0
PAYLAŞ

Humble Bundle, kârların hayır kurumları ve geliştiriciler arasında paylaşılacağı vaadiyle 2010’dan beri düzenli olarak oyun paketleri sunan bir dijital mağazadır. Eminim hepimiz bir noktada bir tane satın almışızdır, çünkü Humble garip kokuşmuş bir anlaşmayı ortaya çıkarır ve Humble’ın diğer ilkelerinden bazıları da kullanıcılar için önemlidir: Konuşmanın bir kısmı başından beri Linux desteğiydi.

Valve, son birkaç yılda Linux desteğinde muazzam adımlar attı, ancak Humble, şirketin paketlerindeki oyunların hem Linux hem de Mac desteğine sahip olması gerektiğinde ısrar etmeden önce bile. Linux oyunları açıkça garip bir yerdedir, çünkü bazı geliştiriciler (doğru veya yanlış) bir Linux sürümünün ticari değerinin minimum olduğunu düşünürler: bu nedenle Valve’ın stratejisi protondur, yerleşik bir “uyumluluk katmanı” Temelde Windows oyunlarının olmasını sağlar. Linux işletim sistemlerinde çalışır ve bireysel geliştiriciyi rahatlatır.

Daha geniş bağlam ne olursa olsun, Humble şimdi amiral gemisi abonelik hizmeti Humble Choice ile Mac ve Linux’tan uzaklaşıyor. Bu alt işlemin çalışma şekli, birden fazla katmandan 12 $/ay’lık tek bir katmana değişir; bu, size ayda birkaç oyun bedava, ayrıca eski oyunların Humble Trove’a ve daha yeni oyunların Humble Games Koleksiyonuna erişim sağlar. Bu yeni teklif, Humble Launcher uygulaması için yeni bir gereksinimle birlikte geliyor; bu, zaten bittiği için harika ve yalnızca Windows için geçerli olacak.

Humble Heal Covid-19 Paketi

(İmaj kredisi: Humble Bundle)

Redditor Kabukistar, Humble’dan Humble Choice üyelerine aldıkları e-postayı “Mac & Linux Trove oyunları kullanımdan kaldırılıyor” başlığıyla yayınladı:

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK