İngiltere makamları NFT’leri 1,4 milyon sterlinlik dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olarak ele...

İngiltere makamları NFT’leri 1,4 milyon sterlinlik dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olarak ele geçirdi

43
0
PAYLAŞ

Piyasadaki en büyük NFT ticaret borsalarından biri olan Cent’in yaygın kalpazanlık nedeniyle işlemleri durdurması daha dün gibi görünüyor. Oh bir dakika, öyleydi: CEO Cameron Hejazi’nin NFT’lerin şu anki durumu hakkında söylediği gibi, “Bunun çoğunun sadece para peşinde koşan para olduğunu fark ettik.” Başka bir deyişle, yaygın spekülasyon. Bazıları, belki de bağımsız oyun pazarı itch.io’nun ifadesiyle daha da ileri gitmeyi tercih edebilir: NFT’ler bir aldatmacadır.

Kanıtlar parça parça artıyor ve şimdi İngiltere makamları ülkede bir ilk olan bir soruşturmanın parçası olarak üç NFT’ye el koydu. BBC, İngiltere’nin vergi dairesi Majestelerinin Gelir ve Gümrük İdaresi’nin (HMRC), 250 paravan şirketten oluşan bir ağa yönelik soruşturmanın bir parçası olarak üç NFT’ye el koyduğunu bildirdi. NFT’lerin yaklaşık 1,4 milyon sterlinlik genel bir KDV dolandırıcılığının parçası olduklarından şüpheleniliyor ve üç kişi tutuklandı.

HMRC’nin kendisi, bir NFT’yi ele geçiren ilk İngiltere kolluk kuvveti olduğunu söylüyor. ‘El koyma’, karikatürize edilmiş bir maymunun boktan görünümlü bir resmine sağ tıklamak için pencerelerden içeri giren polislerin görüntülerini çağrıştırsa da, yetkililerin sahibinden bir suçla bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir şey aldığında, bu Birleşik Krallık yasal terminolojisidir. (ve mevcut kanun 1984 tarihli olmasına rağmen, güncel tutulmuştur ve bu yetkileri “elektronik biçimde saklanan herhangi bir şey üzerinde genişletmiştir.”)

(Resim kredisi: Takım 17)

HMRC, değer vermediği üç NFT’nin yanı sıra 5.000 dolar değerindeki diğer belirtilmemiş kripto varlıklarına el koymak için bir mahkeme emri çıkardığını açıkladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK