Instagram, Premium Creator aboneliklerini tanıtıyor

Instagram, Premium Creator aboneliklerini tanıtıyor

41
0
PAYLAŞ

Instagram, Para Kazanmaya Yönelik En Son Platformdur: Ana şirket Meta bu hafta, geliştiricilerin özel içerik ve avantajlar için ücret almalarını sağlayan yeni bir özellik olan Instagram aboneliklerini duyurdu.

Bir avuç içerik oluşturucu artık aylık bir fiyat belirleyebilir, profillerine bir Abone Ol düğmesi ekleyebilir ve özel Canlı ve Hikayeler yayınları, etkileşimli çıkartmalar ve kolayca tanımlanabilen bir destekçi rozeti gibi destekçi avantajları sunabilir.

Bu özellik şu anda Alan Chikin Chow, Aliza Kelly ve Bunny Michael dahil olmak üzere yalnızca sınırlı sayıda ABD’li içerik oluşturucu tarafından kullanılabilir; sporcular Sedona Prince ve Jordan Chiles; eğlenceler Kelsey Cook ve Jack Jerry; ve dijital yaratıcılar Elliott Norris, Don Allen Stevenson III ve Lonnie IIV. Instagram, “önümüzdeki birkaç ay içinde” daha fazla kişiye erişimi genişletmeyi planlıyor.

Podcast sunucusu, manevi koç ve kendini “çok disiplinli sanatçı” ilan eden Bunny Michael yaptığı açıklamada, “Instagram’a abone olmak, takipçilerim ve hayranlarım ile daha yakın bir ilişkiye sahip olmamı sağlıyor” dedi. “Bu bağlantıları beslemeyi ve işimi sürdürülebilir kılmaya yardımcı olacak kalıcı bir etki yaratmayı gerçekten dört gözle bekliyorum.”

Bir şirket blog gönderisine göre, kardeş platform Facebook 2020’de benzer bir sistemi tanıttı ve içerik oluşturucuların “topluluklarının desteğiyle sürdürülebilir işletmeler kurmalarına” yardımcı oldu. Meta, en erken 2023 yılına kadar Facebook veya Instagram abonelik satın alımlarından ücret almaya başlamayacağının sözünü verdi.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Bu arada sosyal medya rakibi TikTok, kullanıcıların favori içerik oluşturucularına (en az 100.000 takipçi ve hizmetin iyi bir itibarına sahip olanlar) bahşiş vermelerini sağlayacak yeni bir özelliği denemeye başladı.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK