Instagram Yeni Ebeveyn Denetimi Araçları ve Kaynakları Ekliyor

Instagram Yeni Ebeveyn Denetimi Araçları ve Kaynakları Ekliyor

23
0
PAYLAŞ

Instagram, gözetim araçları ve iletişim kaynakları için yeni bir merkez olan Family Center aracılığıyla ebeveynleri ve velileri gençlerin çevrimiçi deneyimlerine daha fazla dahil olmaya davet ediyor.

Şu anda ABD’de (ve yakında tüm dünyada kullanıma sunulacak) Instagram’ın ilk gözetim araçları seti, ebeveynlerin ve velilerin zaman sınırlarını görüntülemesine ve belirlemesine, gençlerinin kimi takip ettiğini (ve kimin takip ettiğini) görmesine ve birisini şikayet ettiklerinde bildirim almasına olanak tanır.

Bu sizin tipik ebeveyn denetimi çözümünüz değil ve çocuğunuzun etkinliğini görmek için sosyal ağı açmak kadar basit değil. Gençlerin şu anda denetimi başlatması gerekiyor; Instagram, Haziran ayında ebeveyn isteği seçeneği eklemeyi planlıyor. O zaman bile, genç kullanıcıların bir ebeveynin veya velinin talebini onaylaması gerekir.

Instagram başkanı Adam Mosseri bir blog yazısında, “Bu, daha uzun bir yolda sadece bir adım. Aile Merkezi vizyonumuz, nihayetinde ebeveynlerin ve velilerin, gençlerinin Meta teknolojilerindeki deneyimleri tek bir merkezi yerden yönetmelerine yardımcı olmalarını sağlamaktır” dedi. “

Bu özellik, “önümüzdeki aylarda” Meta’nın VR Quest platformuna sunulacak ve önce ebeveynlerin gençlerin yaşlarına uygun olmayan içeriğe erişmesini engellemesine, ardından 13 yaş ve üstü kullanıcıların uygun olmayan uygulamaları indirmesini otomatik olarak engellemesine olanak tanıyacak. Bu arada Ebeveyn Kontrol Paneli, gençlerin hesabına bağlanan bir dizi denetim aracına ev sahipliği yapacak.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Ebeveyn denetimlerinin artırılması, Meta’nın platformlarındaki gençleri yeterince korumadığı yönündeki eleştirilere verdiği yanıtın bir parçası. 2021’de şirket, yetişkinlere yönelik etkileşimlerdeki kısıtlamalar, 16 yaşın altındaki çocuklar için varsayılan özel hesaplar ve sizi uygulamaya “mola vermeye” teşvik eden istemler de dahil olmak üzere gençlere yönelik bir dizi özellik sundu.

Ulusal Başsavcılar Birliği’nin ısrarı üzerine Instagram, Eylül ayında tartışmalı bağımsız bir çocuk uygulaması üzerinde çalışmayı “duraklatacağını”, bunun yerine bazı planlanmış özellikleri ana platformuna katacağını duyurdu.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK