Insteon, Bir Alıcı Bulmak için Başarısız Olan Çabaların Ani Durdurulmasını Suçladı

Insteon, Bir Alıcı Bulmak için Başarısız Olan Çabaların Ani Durdurulmasını Suçladı

20
0
PAYLAŞ

GÜNCELLEME: Insteon neden uyarı vermeden kapandı? Parası bitiyor.

Web sitesindeki kısa bir güncellemede Insteon, şirketin Mart ayında kapatması beklenen yeni bir ana şirkete satışının “gerçekleşmediğini” ve bu nedenle şirketin tasfiye için bir finansal hizmetler firmasına devredildiğini açıklıyor.

Mesajlar, “Açıkçası, bu tür birinci sınıf ürünler ve teknoloji üretmek için çok çalışan tüm Smartlabs çalışanları, şirket için bir alıcının bulunabileceğini umuyor” diye ekliyor, ancak radyo sessizliği ve mevcut durum göz önüne alındığında, bu pek olası görünmüyor. Insteon göbekleri.

“[We] topluluktan derinden özür dilerim,” diyor Insteon.

Ancak şimdiye kadar şirketin etkilenen müşterilere ulaşmak veya alternatif bulmalarına yardımcı olmak için herhangi bir çaba sarf ettiği görülmedi. Web sitesindeki her bağlantı (“nereden satın alınır” dahil) aynı veda mesajını yükler. Bir PCMag okuyucusu, aldığı tek bilginin tasfiye sürecini açıklayan yasal bir belgeye bağlantı içeren kısa bir e-posta olduğunu söyledi.

Insteon’un mesajı, en az 2017’den beri mali sıkıntı içinde olduğunu ve bu noktada “Smartlabs ek sermaye aldı ve durumu tersine çevirmek için yeni yönetim getirdi. Bu çabalar, teknolojinin güçlendirilmesine ve yeni ürünlerin geliştirilmesine yönelik yeni yatırımlarla sonuçlandı. . Gelecek parlak görünüyordu.”

Ancak, “salgının neden olduğu tedarik zincirindeki aksama inanılmaz derecede zor oldu” ve Insteon Kasım ayında bir alıcı aramaya başladı. “Birkaç ilgili taraf” buldu, ancak geçen ay işler bozuldu.

insteon'un web sitesinde yayınlanan duyuru

Orijinal Hikaye 4/19:
Ev otomasyon şirketi Insteon, uyarı vermeden sessizce kapanmış görünüyor. Ani hizmet sonlandırması, kullanıcıları bozuk akıllı ev kurulumlarıyla ve birçok soruyla baş başa bıraktı.

Bir Insteon hub’ı ve birkaç dimmer ve cihaz eklenti anahtarına sahip bir PCMag okuyucusu, bizi openHAB.org’da, birden fazla kişinin Insteon hub’larına erişimi kaybetmekten şikayet ettiği bir forum gönderisine yönlendirdi. LED’ler.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Insteon’un “Tüm Hizmetler Çevrimiçi” olduğunu iddia eden durum sayfasına rağmen, şirketin kendi forumları çalışmıyor. Geçen yıldan beri Twitter veya Facebook hesaplarında paylaşım yapılmadı. Şirketin pandeminin başlangıcında yayınlanmış gibi görünen (ve ironik bir şekilde “Işıkları Açık Tutuyoruz” başlıklı) son blog yazısı, akıllı ev sistemleri için kalıcı destek vaat ediyor.

Ne Insteon ne de ana şirket Smartlabs, PCMag’in yorum talebine hemen yanıt vermedi. IoT muhabiri Stacey Higginbotham’a göre, Insteon ve Smartlabs’taki bazı yöneticiler ev otomasyon firmasını LinkedIn hesaplarından temizledi.

Universal Devices forumunun üyeleri kapatmayı onayladı ve kullanıcıları hub’larını fabrika ayarlarına sıfırlamamaları konusunda uyardı. Bunun yerine Home Assistant, Policy ve Zwave gibi alternatif uyumlu platformların kullanılmasını önerdi. Reddit’te insanlar, mevcut ve artık çoğunlukla işe yaramaz olan cihazları için alternatifler bulmaya çalışırken kayıplarının yasını tutuyor.

2005 yılında kuruluşundan bu yana Insteon, LED ampuller, duvar anahtarları ve tuş takımları, sensörler, termostatlar, eklenti modülleri ve gömülü cihazların yanı sıra sistem yönetimi için merkezi kontrolörler dahil olmak üzere 200’den fazla ürünü piyasaya sürdü. 2012’de ilk ağ kontrollü LED ampulü piyasaya sürdü ve 2014’te Microsoft, ev otomasyonu için şirketle birlikte çalıştı.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK