Intel Arc Alchemist oyun dizüstü bilgisayarları sonunda çevrimiçi görünüyor

Intel Arc Alchemist oyun dizüstü bilgisayarları sonunda çevrimiçi görünüyor

28
0
PAYLAŞ

Intel Arc Alchemist GPU serisi resmi olarak bu ayın başlarında piyasaya sürüldü, ancak yeni çiplere sahip oyun dizüstü bilgisayarları şu anda yalnızca Güney Kore’de mevcut. Bununla birlikte, çipleri kullanan HP ve Asus ürünleri “yakında” olarak çevrimiçi olarak ortaya çıktıkça, mavi takımın ilk grafik kartları dalgası nihayet ABD’de piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Best Buy’da, Intel Arc Alchemist GPU kullanan iki oyun dizüstü bilgisayarı modeli var – ASUS Zenbook Flip ve HP Spectre. Her iki seçenek de 6GB GDDR6 VRAM, 8 Xe çekirdeği ve 8 ışın izleme çekirdeği içeren bir çip olan A370M ile donatılmıştır. GPU’ya bir Intel Alder Lake i7 CPU eşlik ediyor, ancak Asus dizüstü bilgisayar, HP Spectre’ın DDR4 eşdeğerini geride bırakan 16 GB düşük profilli DDR5 RAM’e sahip.

Fiyat açısından, ASUS Zenbook Flip şu anda 1.399,99 ABD Doları fiyat etiketi taşırken, HP Spectre 1,999,99 ABD Doları için listelenmiştir. İkinci seçenek, A370M GPU’nun özelliklerini düşündüğünüzde özellikle pahalıdır ve Best Buy’da bir HP Omen RTX 3070 dizüstü bilgisayarı 600 $ daha ucuza alabilirsiniz.

A370M’nin en iyi oyun dizüstü bilgisayarı GPU’su olmadığını söylemeye gerek yok, ancak çipe sahip ürünlerin gelmesi daha fazla seçenek sunmaya yardımcı olacaktır. Şirketin Arc A550M, A730M ve A770M mobil teklifleri hakkında hala bir haber yok ve masaüstü Arc Alchemist GPU’ları yaz sonuna kadar görünmeyebilir.

GPU gücü: 2022’deki en iyi grafik kartlarına göz atın

Oyun bilgisayarı sahnesini sallayıp sallamayacağını bilmeden önce Intel Arc Alchemist GPU serisinin tamamen gelmesini beklememiz gerekecek. Yine de, kıyaslamalar, A370M’nin performans açısından ön plana çıkan bir işaret olabilecek Nvidia GTX 1650’ye karşı düz düştüğünü gösteriyor. Ayrıca, hem RTX 4000 serisinin hem de AMD RDNA 3 GPU’ların bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceği söylentisi olduğunu belirtmekte fayda var, bu da mavi takımın zorlu yeni nesil rakiplere karşı çıkabileceği anlamına geliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK