Intel bir Bitcoin madencilik çipi üretmeye hazırlanıyor

Intel bir Bitcoin madencilik çipi üretmeye hazırlanıyor

47
0
PAYLAŞ

Intel, Bitcoin madencilik işine girmeye hazırlanıyor. Hayır, bu, madenci çiftlikleri kuracağı anlamına gelmez, ancak isterse muhtemelen yapabilir. Bunun yerine Intel, bir bitcoin madenciliği ASIC (uygulamaya özel entegre devre) üretmeye ayarlanmıştır. Rapor, Intel’in yaklaşan Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı’nda (ISSCC) Bitcoin madenciliği için ‘Bonanza Madeni’ çipini tanıtmaya hazır olduğunu belirten Tom’s Hardware aracılığıyla geliyor.

Fox Business bugün erken saatlerde, kripto madenciliği girişimi GRIID’nin Intel ile ‘BMZ2’ madencilik ASIC’lerini satın almak için bir sözleşme imzaladığını bildirdi. Şirketin S-4 dosyasına göre, halihazırda bir tedarik anlaşması imzalamış durumda ve ilk siparişlerinin 2022’de teslim edilmek üzere yolda olduğu belirtiliyor. GRIID’in, Mayıs 2025’e kadar üretim kapasitesinin bir kısmını şirkete ayırdığı söyleniyor ve muhtemelen diğerleri de birçoğunu satın almayı planlıyor.

İpuçları ve Tavsiyeler

Renkli bir arka planda Nvidia RTX 3070 ve AMD RX 6700 XT yan yana

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bir grafik kartı nasıl satın alınır: 2021’deki kısır silikon manzarasında bir grafik kartı satın almayla ilgili ipuçları

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK