Intel CEO’su: AMD, Alder Lake CPU lansmanından sonra ‘dikiz aynasında’

Intel CEO’su: AMD, Alder Lake CPU lansmanından sonra ‘dikiz aynasında’

32
0
PAYLAŞ

Intel CEO’su Pat Gelsinger, şirketinin PC işlemcilerinin AMD’ye asla yenilmeyeceğini ilan ederek yıla başlamaya karar verdi.

Oldukça cesur açıklamalarda bulunan Gelsinger, LinkedIn’de yayınladığı 5 dakikalık bir inceleme videosunda Intel’in AMD’ye sağladığı başarılar hakkında övündü. Gelsinger’e göre, Intel’in Kasım ayında piyasaya sürülen 12. nesil Core “Alder Lake” yongaları sayesinde şirketi, en iyi bilgisayar işlemcileri yarışında AMD’ye göre açık bir liderliğe sahip.

“Birden Boom, oyuna geri döndük. AMD müşterinin dikiz aynasında ve bir daha asla ön camda değil” diyor Gelsinger gülümseyerek. “Biz sadece pazarın lideriyiz.” Bir Intel hayranıysanız, güven duymayı seveceksiniz. Ancak AMD Ekibi iseniz, muhtemelen gözlerinizi devireceksiniz.

Gelsinger’in bir gün açıklamalarından pişman olup olmayacağını zaman gösterecek. Şimdilik, puanlar yakın olsa da, Intel’in Alder Lake yongalarının çeşitli kıyaslamalarda AMD’nin Ryzen 5000 işlemcilerinden daha iyi performans gösterdiği doğru. Yani gerçekte, iki çip devi arasındaki yarış daha çok bir baş başa yarıştır.

AMD’nin bu yılın ikinci yarısında en son teknolojilerle gelmesi gereken yeni Ryzen 7000 CPU’larla yanıt vermesi de uzun sürmeyecek. Buna 5 nanometrelik bir üretim süreci ve 5 GHz’i aşan saat hızlarına ulaşma yeteneği dahildir.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Bu arada Intel’in, Alder Lake’in hibrit CPU çekirdek mimarisini iyileştirecek yeni Raptor Lake yongaları ile 12. Nesil Core işlemcilerin halefi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Gelsinger, videosunda, şirketinin önümüzdeki beş yıl boyunca Intel’in tescilli çip üretim teknolojilerini yükseltmede yolunda veya programın ilerisinde kaldığını da sözlerine ekledi.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK